Zamknięcie galerii na czas remontu – jak nie stracić wszystkich klientów?

W związku z trendem na spędzanie wolnego czasu w galeriach oraz rosnącą konkurencją między obiektami, zaistniała potrzeba przebudowania większości takich budynków. Obecnie trwają prace remontowe w co najmniej 8 centrach handlowych na powierzchni 87 100 mkw. Wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań w zakresie konstrukcji tymczasowych umożliwia przeprowadzenie remontu galerii bez konieczności ich zamykania i ponoszenia strat finansowych. 

W ciągu ostatnich 10 lat podaż powierzchni centrów handlowych zwiększyła się o 132%, co oznacza rosnącą konkurencję między zarządcami tych obiektów. Ewoluuje również  ich charakter – coraz częściej stają się miejscami, gdzie spędza się wolny czas – pojawiają się w nich salony urody, kluby fitness, kina czy kręgielnie. Takie zmiany wymagają często gruntownego remontu lub rewitalizacji.

Obecnie w aglomeracjach na terenie kraju konkurencja pomiędzy obiektami handlowymi jest bardzo zacięta, a pojawienie się kolejnych dużych galerii w ich pobliżu z pewnością będzie wymagało podjęcia przez zarządców istniejących obiektów dodatkowych działań zwiększających ich atrakcyjność – twierdzi Joanna Tomczyk z firmy doradczej JLL.

Zamknięcie tak dużej przestrzeni handlowej, jaką są galerie, generuje wielomilionowe straty, dlatego ich zarządcy dążą do wyłączania na czas remontu, jak najmniejszych powierzchni. W takiej sytuacji istotne staje się zabezpieczenie konsumentów przed kurzem i hałasem. Tych wymagań nie spełniają tradycyjne plandeki ochronne montowane podczas przeprowadzanych prac. Bezpiecznym rozwiązaniem na powyższe problemy jest innowacyjny system Protect niemieckiej firmy Layher.

Rozwiązanie to składa się z kompleksowego zestawu budowlanego opartego przede wszystkim o elementy kasetowe. W zależności od potrzeb są one wykonane z tworzyw sztucznych (dzięki czemu przepuszczają światło) lub z blachy. Dzięki kasetom o różnej długości i elementom narożnym można doskonale dopasować tymczasowe ścianki działowe do każdej geometrii.  Z montażem całego systemu poradzi sobie nawet jeden pracownik.

 O wykorzystaniu tymczasowych ścianek działowych decyduje przede wszystkim szybkość montażu oraz atrakcyjność ich wyglądu. Powierzchnie remontowane osłonięte za pomocą systemu Protect wyglądają o wiele korzystniej niż tradycyjnie stosowane rusztowania odkryte. Co więcej obudowy te są pyłoszczelne oraz całkowicie odporne na warunki atmosferyczne – stąd możliwość ich stosowania wewnątrz jak i na zewnątrz.. Zasłona może uchronić klientów przed kurzem, a jednocześnie odgrodzić remontowaną przestrzeń od części sklepowej – podsumowuje Grzegorz Dziewulski, Prezes Layher Sp z o. o.

Podczas remontu miejsc publicznych duże znaczenie odgrywa bezpieczeństwo nie tylko ekipy remontowej, ale także odwiedzających. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osób znajdujących się w pobliżu prowadzonych prac należy zwrócić uwagę, czy wykorzystywane elementy nie stanowią zagrożenia dla otoczenia. Tylko kompleksowe zastosowanie oryginalnych systemów, takich jak tymczasowe ścianki działowe, daje gwarancję skuteczności i pełnej ochrony.