Zakup zagranicznych nieruchomości z Citi Handlowy

Citi Handlowy wprowadza nowy produkt na rynek hipoteczny – finansowanie zakupu zagranicznych nieruchomości. Od stycznia Klienci Banku mogą korzystać z nowej formy finansowania. Oferta dostępna jest dla Klientów z segmentu Citigold oraz Citigold Select.

– Obserwujemy rynek, poznajemy opinie klientów i na tej podstawie dynamicznie zmieniamy nasze portfolio. W nowej odsłonie rozszerzyliśmy paletę produktów bankowych o finansowanie zakupu zagranicznych nieruchomości. Nasi Klienci to osoby często podróżujące, pracujące za granicą czy też ekspaci, ta oferta jest dedykowana do osób, które chcą zainwestować poza granicą Polski, tłumaczy Andrzej Fluderski, Dyrektor ds. Produktów Hipotecznych w Citi Handlowy.

Od stycznia 2015 roku nowy produkt Citi Handlowy, z przeznaczeniem na finansowanie zagranicznej nieruchomości mieszkalnej jest dostępny dla Klientów Citigold i Citigold Select Marża produktu to 1,90 pkt proc. Zabezpieczeniem kredytu jest nieobciążona nieruchomość w Polsce. Klient deklaruje wysokość kwoty kredytowania i dopiero po jej uzyskaniu otrzymuje trzy miesiące na dostarczenie przetłumaczonego dokumentu potwierdzającego ten zakup. Brak takiego potwierdzenia jest równoznaczny z podwyższeniem marży do poziomu oprocentowania pożyczki hipotecznej tj. 2,9 pkt proc.

Podobnie, w zależności od potrzeb Klienta oraz wysokości kredytowanej kwoty Bank udziela finansowania na okres od 5 do 20 lat. W celu ułatwienia procesu aplikowania przeprowadzany jest standardowy proces weryfikacji zdolności kredytowej Klienta, analogiczny do tego jaki klient przechodzi przy kredytowaniu zakupu nieruchomości Polski. – Staramy się upraszczać procedury i zmniejszać czas oczekiwania na decyzję kredytową   do przysłowiowego minimum. Nasi Klienci są osobami zajętymi i ceniącym swój czas, dlatego dbamy o to, aby wszelkie formalności wymagały niewielkiego wysiłku ze strony Klienta, podkreśla Andrzej Fluderski.

 

Bank oferuje kredyty hipoteczne wyłącznie w PLN.

Szczegółowe warunki dotyczące oferty produktów hipotecznych w Citi Handlowy oraz Tabelę Opłat i Prowizji obowiązującą od stycznia znaleźć można na www.citihandlowy.pl oraz u doradców w oddziałach Citi Handlowy.