Wyścig kolarski dookoła Mazowsza

W poniedziałek, 28 lipca, wystartuje 57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Prolog wydarzenia rozegrany zostanie na służewieckim Torze Wyścigów Konnych. Czwarty etap wyścigu rozpocznie się w dzielnicy Wesoła. W zawodach udział weźmie 130 zawodników z 15 zespołów z Polski i zagranicy.

 

57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza jest na stałe wpisany do planu imprez światowych, prowadzonego przez Światową Federację Kolarską UCI oraz umieszczony w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym prolog wyścigu rozegrany zostanie w Warszawie na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych (aleja wjazdowa), ul. Puławska 266, w poniedziałek, 28 lipca. Dzięki ciekawie rozplanowanej trasie zawody tworzą niezapomnianą atmosferę, dając widzom możliwość intensywnego i bezpośredniego kibicowania. Ze względu na krótką i bardzo szybką rundę, peleton musi ją pokonać aż 20 razy. O godz. 16.30 nastąpi uroczysta prezentacja ekip, po której o godz. 17.00 wystartuje prolog zawodów. O godz. 18.00 odbędzie się dekoracja zwycięzców rundy.

 

Po raz drugi wyścig zawita do Warszawy w czwartek, 31 lipca, w dzielnicy Wesoła, spod Ratusza, przy ul. 1 Pułku Praskiego, nastąpi uroczysty start do IV etapu.

 

Wyścig „Dookoła Mazowsza” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kolarstwie szosowym w Polsce. Jego Historia sięga 1951 roku, kiedy to z Żerania do pierwszego wyścigu wystartował peleton złożony z 62 początkujących kolarzy. Od 1957 roku oprócz juniorów w WDM ścigała się także czołówka polskich szosowców. W 2000 rolę organizatora przejeło Stowarzyszenie Mazovia Team. Wyścig ten jest jedną z imprez, gdzie istnieje możliwość prezentacji wszystkich liczących się ekip zawodowych naszego kraju.

 

57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

 

Etapy 57. Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza Lotto Tour:

poniedziałek, 28 lipca – Prolog – Warszawa Tor Wyścigów Konnych (ul. Puławska 266) 45 km;

wtorek, 29 lipca – 1. etap – Nowy Dwór Mazowiecki (jazda drużynowa na czas) 18 km;

wtorek, 29 lipca – 2.etap – Nowy Dwór Mazowiecki – Nowy Dwór Mazowiecki 106 km;

środa, 30 lipca – 3. etap – Kozienice – Kozienice 162 km;

czwartek, 31 lipca – 4. etap – Warszawa Wesoła – Wysokie Mazowieckie 216 km;

piątek, 1 sierpnia – 5. etap – Wysokie Mazowieckie – Łomża 140 km;

sobota, 2 sierpnia – 6. etap – Łomża – Nowy Dwór Mazowiecki 184 km.

 

Więcej informacji na temat wyścigu na stronie internetowej www.mazovia-team.pl