WROsound już za tydzień

Fot. WROsound

Do rozpoczęcia kolejnej edycji festiwalu możemy odliczać już nie tyle dni, ale godziny. Dokładnie za siedem dni usłyszymy najciekawsze brzmienia sceny wrocławskiej. Dzięki nowej formule WROsoundu rzeka połączy tak różnorodne nurty artystyczne jak pozytywny rap MiloMailo z zespołem Riddim Bandits  czy elektroniczne przyrządy Notopop.

 

Sale koncertowe Impartu będą świadkiem wielu niepowtarzalnych wydarzeń. Cieszymy się, że WROsound stał się pretekstem przedstawienia nowości dolnośląskiej sceny muzycznej. Oto przykłady ekscytujących i premierowych połączeń muzycznych jakie zaprezentujemy po raz pierwszy na WROsound:

 

 • Pierwszy koncert w naszym kraju zagra czeski zespół Pure Cityzen. Już teraz wiemy, że owocem tego międzynarodowego muzycznego spotkania stanie się wspólna trasa koncertowa Pure Cityzen i polskich zespołów undergroundowych po Czechach.
 • Powrót do rapowania ogłosił KASTA i będzie świętował go właśnie u nas. Kilka dni temu
  w emocjonalnej wiadomości na swojej stronie zdradził, że pożegnalne płyty nie były jego ostatnimi i zaczyna pracę nad nowym materiałem. Na WROsound będzie specjalnym gościem Electro- Acoustic Beat Sessions, którzy od dawna marzyli o tak legendarnym gościu scenicznym.
 • Nową płytę zaprezentują Nervy i będzie to ich pierwszy występ we Wrocławiu od przeszło roku. Bardzo rzadko koncertują, ale lider formacji Agim Dżejlili zdradził, że czekał na okazję, aby zaprezentować swoją muzykę  „przy dobrym audytorium, w atmosferze festiwalu i  miasta, które jest nam bliskie”.
 • Premierę w pełnym składzie koncertowym będzie miała nowa płyta Petera J. Bircha „Yearn”. Towarzyszący mu skład The River Boat Band zaprezentuje bogactwo zawartych na niej klimatów i dźwięków.
 • Pierwszą w pełni autorską płytę „Baobab” zagra Babu Król. Zrobi to w nowej odsłonie, bowiem do szalonego duetu Budynia i Bajzla wreszcie dołączy kobieta – Zosia Chabiera znana m.in.
  z damskiej formacji Drekoty.
 • Pierwszy raz we Wrocławiu zabrzmi nowe wydawnictwo Kristen – „The Secret Map”. Bartek Chaciński napisał o niej „najlepsza polska płyta najlepszej polskiej grupy”. Nareszcie też zagra z nimi na scenie Maciej Bączyk z wrocławskiego zespołu Małe Instrumenty, który gościnnie występuje na ostatniej płycie Kristen.
 • Nową płytę zaprezentuje wreszcie elektropowy duet We Draw A. Jest to ich pierwsze wydawnictwo długogrające, które prezentowała na swojej antenie między innymi radiowa Trójka, ogłaszając ich utwór „Reflect” singlem tygodnia.
 • Pierwszy raz korytarz galerii ImpArt stanie się areną koncertową WROsoundu. W takiej właśnie nietypowej scenerii swój set zagra projekt Breslaux miksujący transowe rytmy
  z dźwiękami saksofonu.

 

 

Te niesamowite sytuacje i jeszcze inne tylko na WROsoundzie, który odbędzie się 24 i 25 października w Imparcie.

 

PROGRAM FESTIWALU:

 

PIĄTEK 24.10.2014

19.00 – 19.50 NOTOPOP
20.00 – 21.10 BABU KRÓL
21.20 – 22.35 POPRZYTULA
22.50 – 23.50 WE DRAW A
00.00– 01.00  NERVY

SOBOTA 25.10.2014

19.00 – 19.50 KRISTEN
20.00 – 21.00 MILOMAILO & RIDDIM BANDITS
21.10 – 22.10 PETER J.BIRCH & THE RIVER BOAT BAND
22.15 – 22.35 BRESLAUX
22.40 – 23.40 PURE CITYZEN
23.50 – 01.30 ELECTRO-ACOUSTIC BEAT SESSIONS & WALDEMAR KASTA