World of Warcraft: Shadowlands najszybciej sprzedającą się grą na PC wszech czasów

Najnowsze dzieło Blizzard Entertainment zostało najszybciej sprzedającą się grą wszech czasów na komputery PC. Spółka pobiła historyczny rekord liczby egzemplarzy sprzedanych w dniu premiery.

Aktywność graczy w World of Warcraft osiągnęła najwyższy poziom od dekady

23 listopada tego roku gracze World of Warcraft® na całym świecie wyruszyli w podróż w nieznane i przekroczyli progi zaświatów Azeroth w najnowszym, ósmym już dodatku do gry – Shadowlands. Dziś spółka Blizzard Entertainment ogłosiła, że w dniu premiery Shadowlands sprzedało się ponad 3,7 miliona egzemplarzy gry. Oznacza to, że najnowszy dodatek do World of Warcraft jest obecnie najszybciej sprzedającym się tytułem na PC w historii.*

Poprzedni rekordzista branży gier, Diablo® III spółki Blizzard, sprzedał się w liczbie ponad 3,5 miliona egzemplarzy w dniu premiery. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza, że Shadowlands przekroczyło ten kamień milowy, a także wszelkie inne ogłoszone dotychczas wyniki sprzedaży gier PC w analogicznym przedziale czasowym.

Ponadto World of Warcraft nadal cieszy się dużym zaangażowaniem ze strony globalnej społeczności graczy:

  • W miesiącach poprzedzających premierę tytułu liczba graczy w ramach aktywnego miesięcznego lub długoterminowego abonamentu WoW osiągnęła, i nadal utrzymuje, najwyższy od dekady poziom w porównaniu z analogicznym okresem przed i po publikacji wcześniejszych dodatków do World of Warcraft zarówno na Zachodzie, jak i na Wschodzie.
  • W ciągu ostatnich 12 miesięcy gracze spędzili więcej czasu w Azeroth niż w analogicznych okresach ostatniej dekady.
  • Ponadto na dzisiaj łączny czas spędzony przez graczy w grze w roku 2020 uległ prawie podwojeniu w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

„Wejście w ten zupełnie nowy wymiar uniwersum Warcraft wraz z milionami graczy na całym świecie było dla nas ogromnym przeżyciem” – powiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. „Co najmniej równie satysfakcjonująca była dla nas świadomość, że graczom podobają się nowe funkcje i zawartość dodatku Shadowlands – bez względu na to, czy właśnie stawiają oni swoje pierwsze kroki w WoW i trafili na Wyspę Wygnańców (Exile’s Reach), czy są weteranami serii i odkrywają nowe możliwości swoich bohaterów po wstąpieniu do jednego z paktów. A dopiero się rozkręcamy”.

Premiera Shadowlands to zaledwie początek wspaniałej przygody, która znacznie wykracza poza ramy naszych dotychczasowych doświadczeń w World of Warcraft. W nadchodzących tygodniach i miesiącach przygotowaliśmy dla graczy kolejne atrakcje. Dziś startuje 1. sezon Shadowlands, a jednocześnie w Revendreth otworem stają wrota gotyckiej Twierdzy Nathria (Castle Nathria) – pierwszego rajdu dodatku. W chwili obecnej rajd dostępny jest na normalnym i heroicznym poziomie trudności. Gracze mogą też rozpocząć plądrowanie podziemi mitycznych Mythic Keystone, które kuszą bohaterów Azeroth większymi nagrodami za podejmowanie trudniejszych wyzwań. Afiks tego sezonu w podziemiach to Pycha (Prideful). Sprawia on, że radość z sukcesów bohaterów obraca się przeciwko nim samym pod postacią złowrogich emanacji ich ego. Oprócz tego gracze będą mogli wystawić swoje umiejętności na ostateczną próbę na arenach i polach bitew wraz z rozpoczęciem 1. sezonu rankingowego rozgrywek PvP.

Informacje o World of Warcraft: Shadowlands

Shadowlands to ósmy dodatek do cieszącej się powszechnym uznaniem gry MMORPG firmy Blizzard Entertainment, którego światowa premiera miała miejsce 23 listopada. W Shadowlands gracze udają się w podróż do tajemniczych zaświatów uniwersum Warcraft, by udaremnić spisek Sylwany Bieżywiatr i złowrogiego Nadzorcy (Jailer), który może zagrozić równowadze sił życia i śmierci w całym wszechświecie. Gracze odkryją sekrety krain pełnych wspaniałych cudów i przerażających koszmarów, sprzymierzą się z jednym z czterech paktów (Covenants) sprawujących władzę w Krainie Cieni w zamian za niezwykłą moc, zapuszczą się w głąb bezdennej Czeluści (The Maw), by ocalić od kaźni niesłusznie udręczone dusze, i wejdą na szczyt Wieży Potępionych (Tower of the Damned) w poszukiwaniu legendarnego ekwipunku, dzięki któremu na powrót zaprowadzą ład w zaświatach.

Gra World of Warcraft: Shadowlands jest dostępna w wielu różnych wersjach cyfrowych, w tym w zawierającej wyłącznie dodatek Base Edition (39,99 EUR), a także Heroic Edition (54,99 EUR), która zawiera również błyskawiczny awans postaci na poziom umożliwiający grę w Shadowlands oraz wierzchowca Zaczarowanego wiecznego żmija (Ensorcelled Everwyrm), a także zadanie umożliwiające zdobycie nowego zestawu do transmogryfikacji. Wersja Epic Edition (74,99 EUR) zawiera ponadto zwierzaka Żmijowca animy (Anima Wyrmling), efekt kosmetyczny broni Widmowy Lód (Wraithchill), Kamień Powrotu Wiecznego Tułacza (Eternal Traveler’s Hearthstone) oraz 30 dni czasu gry.