Wolne Miasto przyciąga młodych.

Zakończyły się prace konstrukcyjne na II etapie osiedla Wolne Miasto – inwestycji realizowanej przez warszawskiego dewelopera- firmę ECO-Classic przy ulicy Cedrowej w Gdańsku. Młodzi ludzie poszukujący swojego pierwszego mieszkania są w nim najliczniejszą grupą klientów. Ceny od 4480 zł brutto za m.kw., pozwalające skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, szeroki wybór popularnych metraży oraz duża ilość zieleni, pomyślanej nie tylko jako obszar przyjazny dzieciom, ale też przestrzeń rekreacyjna dla dorosłych decydują o popularności inwestycji.

Cena gra rolę

Wolne Miasto to projekt pomyślany i konsekwentnie realizowany jako miejsce przyjazne wszystkim jego mieszkańcom, bez względu na wiek. Czynników, które czynią je atrakcyjnym dla nabywców już dziś jest wiele: estetyczna architektura, ciekawa aranżacja terenów wspólnych, dobra komunikacja z centrum miasta oraz już działające usługi, w tym żłobek i przedszkole. Kluczowym jednak pozostaje cena- zarówno mieszkania, jak i jego wykończenia, pozwalająca wielu klientom na skorzystanie z programu Mieszkanie dla Młodych.

Oferta mieszkań w Wolnym Mieście jest bardzo duża, dzięki czemu odpowiada na oczekiwania różnych grup klientów. Powierzchnie aktualnie dostępnych jeszcze mieszkań wynoszą od ok. 27 m2 do 89 m2, a ceny, które zaczynają się od 4480 zł brutto za metr kwadratowy, w 90% mieszczą się w limitach programu MdM. Najtańsze mieszkania w inwestycji można kupić już za ok. 150 000 zł – mówi Zuzanna Kordzi dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic.- Pakiety wykończenia mieszkań oferujemy natomiast w cenie od 490 zł za metr kwadratowy, co jest jedną z niższych stawek na rynku, uwzględniając jakość stosowanych materiałów wykończeniowych i zakres realizowanych prac.

Przestrzeń i prywatność

Zieleń w przestrzeni osiedlowej Wolnego Miasta to istotny czynnik wpływający na jakość życia mieszkańców. Oprócz potrzeb estetycznych zaspakaja potrzeby rekreacyjne, rozrywkowe i zdrowotne. W Wolnym Mieście układ zastanej, bogatej roślinności zdeterminował charakter osiedla i jest tym, co jego mieszkańcom bardzo się podoba.

Mieszkańcy Wolnego Miasta wysoko cenią sobie wykorzystanie istniejącej zieleni i sposób kształtowania osiedla. Jest to widoczne zwłaszcza latem, gdy spędzają czas w ogródkach, przy placach zabaw, a wokół śpiewają ptaki. Z informacji, jakie uzyskujemy od klientów wiemy też, że bardzo doceniają też spokój i ciszę, które cieszą tym bardziej, że mówimy o osiedlu położonym  w stosunkowo niedużej odległości od centrum miasta– mówi Zuzanna Kordzi z ECO-Classic.

Aktualnie realizowany jest II etap inwestycji ze 187 nowymi mieszkaniami o powierzchniach od 27 m2 do 97 m2. Jego oddanie zaplanowane jest na I kwartał 2016 roku.

Docelowo osiedle składać się będzie z ośmiu budynków, w których powstanie około 1200 mieszkań.

 

ECO-Classic wraz ze spółkami celowymi, powoływanymi do realizacji poszczególnych inwestycji tworzy grupę spółek specjalizujących się w działalności deweloperskiej i inwestycyjnej, obejmującej obiekty biurowe, osiedla mieszkaniowe i budynki apartamentowe. Początki jej działalności sięgają 1983 roku i związane są z działalnością założonej przez grupę architektów firmy architektoniczno- wykonawczej ECO-ABI. Na początku lat 90 XX w. działalność Grupy ECO ewoluowała w kierunku deweloperskim. Firmą, która w 1993 roku powstała by realizować ten nurt jest ECO-Classic.

Obecnie inwestycje ECO-Classic powstają głównie w Warszawie i Trójmieście.

Projekty ECO-Classic:

– w Warszawie: „Rezydencja Canaletto”, Rezydencja „Pod Orłem”, „Słoneczna Polana”, „Rezydencja Południowa”, „Rezydencja Merliniego”, „Merlini”, „Apartamenty Przyorle”, „Czerska 18”, „Bobrowiecka 3”, biurowiec „Kliwer” oraz „TRIO Apartamenty”;

– w Gdyni:  inwestycja „Apartamenty Kępa Redłowska”.

W  fazie realizacji są inwestycje „Hubertus” (Warszawa) i „Wolne Miasto” (Gdańsk).

 

ECO-Classic, jako pierwsza w Polsce już w roku 2001, zaczęła stosować instytucję rachunku zastrzeżonego.

 

Na polskim i międzynarodowym rynku ECO-Classic wraz grupą Spółek pokrewnych zrealizowała do dziś ponad 100 różnorodnych obiektów mieszkaniowych, biurowych i użyteczności publicznej.