„Witaj szkoło” – rodzinny festyn Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

29 sierpnia w Wiosce Dziecięcej w Siedlcach odbędzie się rodzinny festyn pod hasłem „Witaj szkoło” połączony z uroczystym otwarciem nowego Placu Zabaw.

Dla młodych uczestników przygotowano liczne atrakcje: mecze rugby, skręcanie balonów, naukę tańca hip – hop prowadzoną przez mistrzynię Polski – Kamilę Trojanowską oraz liczne konkursy i zabawy. W czasie pikniku zostanie także przeprowadzona zbiórka przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci.

Nowy Plac Zabaw został wybudowany dzięki dotacji, jaką Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce otrzymało od firmy Goodman. SOS Wioska Dziecięca w Siedlcach istnieje już 16 lat mając obecnie pod opieką 69 podopiecznych. W tym roku okres wakacyjny, kiedy dzieci spędzają większość czasu na świeżym powietrzu, jest dla dzieci szczególnie radosny dzięki nowej atrakcji, jaką jest bardziej urozmaicony nowy Plac Zabaw. Miejsce to zaczęło tętnić życiem i wypełnione jest radością i dziecięcym śmiechem. Plac zabaw służy także dzieciom z okolicy, które chętnie go odwiedzają.

Joasia, 15-lenia mieszkanka SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach opowiada jak wiele radości daje zabawa na placu jej młodszemu rodzeństwu. Staś, Ania i Kornelka po powrocie ze szkoły biegną odrobić lekcje, pomagają Mamie SOS przy obiedzie, a potem słychać tylko trzaśnięcie drzwiami i dopóki Mama pozwoli bawią się z innymi dziećmi na placu.

“Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że poprzedni Plac Zabaw nie jest wystarczający dla takiej gromadki dzieci, jaką Wioska SOS w Siedlcach ma pod skrzydłami. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu firmy Goodman udało się sfinansować budowę nowego placu. To dobrze, że w Polsce jest coraz więcej firm zaangażowanych społecznie, na które takie organizacje jak nasza zawsze mogą liczyć. Plac, który ostatnimi czasy był opustoszały, w końcu jest pełen dziecięcej radości i zabawy.” – mówi Karolina Kamińska ze Stowarzyszenia.

SOS Wioski Dziecięce niosą pomoc dzieciom opuszczonym i osieroconym oraz zagrożonym rozpadem rodziny. W ciągu 30 lat zbudowane zostały 4 SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Karlinie oraz w Siedlcach. Stowarzyszenie ma pod opieką ponad 1400 dzieci.