„Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” – akcja Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w lokalach gastronomicznych

13 września odbędzie się akcja pod hasłem „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”. Lokale gastronomiczne w całej Polsce przekażą 10% od przychodu na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Akcja „Podziel się dobrem w Dobrych miejscach” ma celu zebranie niezbędnych funduszy na zajęcia edukacyjne podopiecznych Stowarzyszenia.

 

Jednodniowa akcja będzie miała miejsce w ponad 200 lokalach gastronomicznych w całej Polsce. Lista lokali biorących udział w projekcie dostępna jest na stroniewww.wioskisos.org/dobre-miejsca.html

Nowy rok szkolny to nie lada wyzwanie dla rodziców. Budżet jaki muszą przeznaczyć na wyprawki szkolne, lekcje językowe czy korepetycje to bardzo wysokie, dodatkowe koszty miesięcznie. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce ma pod opieką aż 1427 dzieci. Celem Stowarzyszenia jest opieka nad opuszczonymi i osieroconymi dziećmi dając im bezpieczny dom, troskliwą rodzinę SOS, ale również solidne wykształcenie, które ułatwi dzieciom wejście w dorosłe życie.

Gosia miała 7 lat, kiedy przyszła do SOS Wioski Dziecięcej. Mała, przestraszona dziewczynka miała kłopot z napisaniem swojego imienia. Dzięki pracy ze specjalistami nadrobiła nie tylko zaległości szkolne, ale przede wszystkim odzyskała wiarę we własne możliwości. Dziś ma 16 lat i jej marzeniem są studia dziennikarskie. Okazało się, że ma bardzo „lekkie pióro” i uwielbia pisać. Zaczęła już nawet pisać swoją pierwszą książkę. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie i wsparcie ludzi o wielkim sercu.

Dzięki zebranym podczas akcji funduszom Stowarzyszenie będzie mogło zapewnić podopiecznym niezbędne zajęcia edukacyjne.