Dlaczego warto korzystać z monitoringu online?

Monitoring online umożliwia stały podgląd dowolnych obiektów 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w domu, ale także w małych firmach, restauracjach, a nawet w myjni samochodowej czy np. sklepie z artykułami GSM. Co najważniejsze, wybierając odpowiedni monitoring nie potrzeba skomplikowanych urządzeń. Wystarczy nam już sam laptop.

 

Jeśli często wyjeżdżamy, mamy w domu małe dzieci lub niesforne zwierzę, warto zastanowić się nad samodzielnym stworzeniem systemu monitorowania mieszkania. Pozwala on na podgląd z dowolnego miejsca, dzięki czemu możemy sprawdzić co aktualnie dzieje się w pomieszczeniu. W razie ewentualnej wizyty niechcianych osób błyskawicznie jesteśmy zaalarmowani. Monitoring jest także niezwykle przydatny, gdy chcemy monitorować naszych bliskich, którzy pozostają sami bez opieki. Bezpieczeństwo domu, prywatnego majątku czy firmy jest bowiem dla każdego najważniejsze. Nie ma jednak potrzeby, aby korzystanie z nowoczesnych technologii bezpieczeństwa wiązało się z wysokimi kosztami.

 

Dzięki serwisowi siepAtrzy.pl monitoring nie wymaga przygotowania specjalnej instalacji/okablowania oraz włączonego komputera z dostępem do internetu. Wystarczy, że odpowiednio ustawioną kamerę IP podłączymy do gniazdka z zasilaniem oraz do sieci WiFi i zarejestrujemy ją na platformie. Dzięki serwisowi obraz będzie dostępny wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny i na wszystkich urządzeniach, łącznie ze smartfonami – mówi Dariusz Polak, twórca serwisu siepAtrzy.pl.

 

Monitoring przez internet sprawia, że obraz z kamery dostępny jest od razu po rejestracji i zalogowaniu się na konto. Korzystanie z serwisu siepAtrzy.pl i monitoringu online jest bezpłatne. Obraz monitorowanego obiektu jest w sposób bezpieczny przechowywany na serwerach platformy. Rozwiązanie całkowitego monitoringu online uniemożliwia np. kradzież nagrywarki czy też komputera pośredniczącego w transmisji obrazu. Dodatkowo, stosując monitoring bezprzewodowy unikniemy uciążliwości związanych z koniecznością prowadzenia kabli.

 

Monitoring online to bardzo rozwojowa część dbania o bezpieczeństwo prywatne i firmowe. Ograniczenie zagrożeń wandalizmu oraz ochrony prywatnego majątku jest ważne z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy.

 

Monitoring możemy stosować w domu, mieszkaniu, na parkingu, w sklepie, biurze, szpitalu, przychodni zdrowia, zakładzie przemysłowym, osiedlu mieszkaniowym, placu budowy, aptece, banku czy kasie. Możliwości jest tyle, ilu zainteresowanych klientów.