Warsaw Orient Meeting

Warsaw Orient Meeting to już tradycja jesiennych biegów na orientację. Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend, 13-14 września. Uczestnicy biegu głównego zmagać się będą z trasą położoną na terenie Żoliborza Oficerskiego i Cytadeli Warszawskiej z metą i centrum zawodów na Plaży Żoliborz.

Bieg na orientację to dyscyplina indywidualna, gdzie uczestnik korzystając z otrzymanej mapy musi pokonać trasę oznaczoną punktami kontrolnymi w zadanej kolejności i jak najszybciej dobiec do mety. Wybór trasy pomiędzy punktami zależy tylko i wyłącznie od samego uczestnika biegu.

W trakcie zawodów nie ma obowiązku biegu. Trasę można pokonać np. spacerując. Uczestnicy startują na trasach przygotowanych według wieku i płci, a także stopnia zaawansowania od 2,5 km dla początkujących do 7,5 km dla zaawansowanych zawodników.

Start odbywa się interwałowo, czyli w równych odstępach czasu startują poszczególni zawodnicy. Pierwszy start biegu głównego odbędzie się w niedzielę, 14 września, o godzinie 11:00.

Dodatkowo w sobotę, 13 września, nad Jeziorkiem Czerniakowskim odbędzie się sztafetowy bieg sprinterski. Zabawa rozpocznie się o godz. 14.00. Zawodnicy wezmą udział w czterozmianowych, dwuosobowych sztafetach na bardzo krótkim dystansie. Długość jednej zmiany nie przekroczy jednego kilometra.

Więcej informacji na stronie www.spojnia.warszawa.pl w zakładce WOM 2014.

Harmonogram Warsaw Orient Meeting:
Sobota, 13 września
Od godz. 13.00 otwarcie Biura Zawodów
Godz. 14.00 start sztafet sprinterskich

Niedziela, 14.09
Od godz. 9.00 otwarcie Biura Zawodów na terenie KS Spójnia Warszawa, w budynku Biura Klubu
Godz. 11.00 start pierwszego uczestnika
Godz. 13.30 ceremonia wręczenia nagród

Impreza jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy.