Vivid Games rośnie o 100 procent

Vivid Games ma za sobą kolejny udany kwartał. Sprzedaż bydgoskiej firmy wzrosła o 100% zarówno w ujęciu kwartalny jak i półrocznym. Jeszcze lepiej prezentują się zyski spółki, które już po pierwszym półroczu były wyższe niż w całym 2013 r. Dobre rezultaty to efekt niesłabnącej popularności Real Boxing oraz pierwszych tygodni sprzedaży Godfire.

 

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 5,54 mln zł, Vivid Games wypracował w pierwszym półroczu 2014 r. blisko 1 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o prawie 300 proc.). Ponad trzykrotnie wzrósł zysk netto osiągając poziom 0,86 mln zł, więcej niż w całym ubiegłym roku. Również wskaźnik EBITDA osiągnął w pierwszym półroczu 2014 r. poziom (1,19 mln zł) zbliżony do wyniku rocznego w 2013 r. (1,24 mln zł). Marża netto spółki wzrosła z 9,5% do 17%.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Prawie cały wzrost to zasługa wciąż rosnącej sprzedaży Real Boxing, oraz dwóch pierwszych tygodni sprzedaży Godfire na platformie iOS. Nie bez znaczenia była również zmiana modelu cenowego Real Boxing na iOS w ostatnim tygodniu czerwca- komentuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. – Obie marki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wydawców i partnerów biznesowych z całego świata. Z większością z nich spotykamy się podczas odbywających się właśnie targów Gamescom w Kolonii – kontynuuje Kościelny.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.