Jak uzyskać czystą wodę w kranach?

Według niektórych prognoz w połowie września powrócą do nas upały i wiele osób zamarzy o szklance wody. Wszyscy wiedzą, że woda to źródło życia i jednocześnie podstawowy element gospodarki napędzający jej rozwój. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że zasoby wody w Polsce są niezwykle skromne i wynoszą tyle samo, co w Egipcie. Na jednego mieszkańca Polski przypada ok. 1580 m3wody rocznie (średnio w Europie 4560 m3). Oprócz konieczności racjonalnego zarządzania gospodarką wodną, ogromną rolę odgrywają też zakłady wodociągowe i kanalizacyjne. To właśnie one przyczyniają się do uzyskania czystej wody w kranach.

 

Zakłady wodociągowe i kanalizacyjne to nie tylko maszyny, które oczyszczają naszą wodę. Za tym wszystkim, tak jak w każdym przedsiębiorstwie, stoją ludzie wykonujący codziennie mnóstwo czynności. UNIT4 TETA specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań informatycznych, które usprawniają te codzienne działania i podnoszą komfort pracy.

 

Dotychczas rozwiązania UNIT4 TETA zostały z powodzeniem wdrożone w miejskich wodociągach w Łodzi, Lublinie czy Zabrzu.

 

„Rozwiązania cieszące się największą popularnością w zakładach wodociągowych i kanalizacyjnych to TETA HR i TETA Web. Są to systemy skierowane głównie do działów kadrowo-płacowych oraz personalnych. W końcu trzonem każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od branży, są ludzie. Usprawnienie procesów związanych z zasobami ludzkimi wpływa na poprawę jakości funkcjonowania całej firmy oraz świadczonych przez nią usług” – mówi Sławko Grekow, Konsultant ds. Analiz Rynkowych w UNIT4 TETA.

 

Obecnie trwa wdrożenie systemu TETA HR w Katowickich Wodociągach, a jego zakres obejmuje kluczowe obszary zarządzania personelem, w tym kadry i płace, umowy cywilnoprawne, zarządzanie czasem pracy, szkolenia, działalność socjalna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, bhp. Dodatkowo system TETA Web umożliwi pracownikom zarządzanie swoim profilem, urlopami czy delegacjami z poziomu przeglądarki internetowej.

 

„Cieszymy się, że nasze rozwiązania w jakimś stopniu przyczyniają się do poprawy jakości życia i ochrony środowiska oraz że poprzez ciągłe udoskonalanie nowych rozwiązań informatycznych pomagamy rozwijać się firmom, zakładom i instytucjom. Już teraz zauważalny jest duży wzrost świadomości w przedsiębiorstwach, które przywiązują coraz więcej uwagi do tego, żeby ich działania nie wpływały negatywnie na środowisko oraz starają się podnosić komfort pracy swojej załogi” – dodaje Sławko Grekow.

 

Oprócz przedsięwzięć realizowanych na większą skalę, warto aby każdy we własnym zakresie dbał o racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi. Pamiętanie o tym podczas codziennych czynności, może wiele zmienić. Najważniejsze, że nieustannie wzrasta świadomość w tym temacie oraz coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu problemu.