Udany trening VERVA Racing Team w Teksasie

Kuba Giermaziak w bardzo dobrym stylu rozpoczął ostatnią rundę tegorocznych zmagań serii Porsche Supercup. Kierowca VERVA Racing Team był najszybszy w dzisiejszym treningu na torze Circuit od the Americas w Austin.

 

Walczący o historyczne mistrzostwo Polak wspierany przez PKN Orlen  był dzisiaj bezkonkurencyjny. Już na początku sesji nasz rodak wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Pozycji lidera nie oddał już do końca sesji. Kuba zaliczył dzisiaj równe czasy okrążeń, co będzie bardzo istotne w jutrzejszych kwalifikacjach. Nietypowy format czasówki sprawia, że liczyć się będą aż dwa najszybsze okrążenia. Zadecydują one o kolejności w pierwszym i drugim wyścigu.

Finał tegorocznych zmagań prestiżowego cyklu Porsche Supercup odbywa się w USA na torze położonym w Teksasie. Wybudowany w 2012 roku obiekt jest jedną z niewielu nowych tras, która cieszy się uznaniem wśród zawodników. Niezwykle trudne technicznie zakręty oraz ich ciekawy układ zapewniają dużo wrażeń  fanom sportów motorowych.

Kuba Giermaziak:„Oczywiście cieszę się z pierwszego miejsca w treningu, ale nie popadam w nadmierny optymizm. To jutro czeka nas najważniejszy dzień, podczas którego rozegrane zostaną kwalifikacje oraz pierwszy wyścig. Warunki nie są łatwe, co tylko zaostrzy walkę o mistrzostwo. Jestem pozytywnie nastawiony przed dalszą częścią weekendu. Celem na oba wyścigi jest przekroczenie linii mety przed Earlem Bamberem„.