Trzeci dzień 10. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Fot.  Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Na festiwalowej scenie pojawił się koreański duet Su: m, tworzący oryginalny mariaż tradycyjnych brzmień i współczesnych kompozycji. Drugą gwiazdą wieczoru był król abisyńskiego soulu Mahmoud Ahmed, którego występ porwał warszawską publiczność do tańca.

10._FSK_Mahmoud_Ahmed_1736 10._FSK_Mahmoud_Ahmed_1775 10._FSK_Mahmoud_Ahmed_1851 10._FSK_Sum_1897 10._FSK_Sum_1965

A wszystkich, którzy po wczorajszym koncercie chcą dowiedzieć się więcej o etiopskiej muzyce i literaturze, zapraszamy na dzisiejsze spotkanie „Kierunek Etiopia” o godz. 17. W namiocie festiwalowym poprowadzi je dziennikarz Polskiego Radia Kuba Borysiak.Jego gośćmi będą: Michal Lipszyc – wybitny tłumacz literatury, pod którego redakcją powstał najnowszy numer „Literatury na świecie” poświęcony Etiopii orazFrancis Falceto – odkrywca i promotor etio-jazzu, wydawca ponad 30 płyt „Ehtiopiques”. O kulturze i historii rodzinnego kraju Mahmouda Ahmeda opowie także dr Hanna Rubinkowska-Anioł. A swoim świeżym spojrzeniem na muzyczne tradycje Etiopii podzieli się reżyser Maciej Bochniak. (Wstęp bezpłatny)

Wieczorem na festiwalowej scenie jako pierwszy pojawi się mistrz morny z Wysp Zielonego Przylądka Zé Louis. A potem publiczność rozgrzeją Brazylijczycy z Barbatuques.

Więcej informacji o festiwalu na
www.festival.warszawa.pl