Trawnik na błysk

Fot. McCulloch

Trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Jeżeli zależy nam na zielonej i równo przyciętej trawie musimy pamiętać, że kosiarka nie dotrze do ukrytych zakamarków w naszym ogrodzie. Aby nasz trawnik przypominał najpiękniejsze angielskie ogrody, powinniśmy zaopatrzyć się w podkaszarkę. Narzędzie świetnie sprawdza się tam, gdzie kosiarka nie da sobie rady.

Kosiarka nie dotrze wszędzie

Praca kosiarką nie zapewnia całościowego skoszenia powierzchni trawnika, ponieważ w każdym ogrodzie znajdują się miejsca trudnodostępne dla większych maszyn. To właśnie jest zadanie dla podkaszarek. Dzięki nim szybko i łatwo przytniemy brzegi trawnika, skosimy trawę na wąskich, krętych ścieżkach i poradzimy sobie z trawą na nierównej lub stromej powierzchni. Podkaszarka to narzędzie niezbędne dla każdego ogrodnika, któremu zależy na zadbanym wyglądzie swojego zieleńca – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Podkaszarka a wykaszarka

Jeżeli jesteśmy zainteresowani precyzyjnym przycinaniem brzegów trawnika przy krawężnikach, rabatach czy płocie, podkaszarki stanowią przydatną pomoc. Z kolei wykaszarki spalinowe, dzięki dużej mocy, poradzą sobie, kiedy trawa będzie zbyt wysoka na zastosowanie tradycyjnej kosiarki. Sprzęt tego typu można również wykorzystać, gdy teren, który trzeba skosić, jest nierówny, nadmiernie pochyły i kosiarka nie mogłaby po nim jeździć, a podkaszarka jest zbyt słaba. Dłuższa praca podkaszarką może spowodować obciążenie pleców i ramion, a co za tym idzie jakieś dolegliwości. Dlatego warto wybrać urządzenie z regulowanym, asymetrycznym uchwytem.

Źródło: McCulloch

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST