Tour de Pologne przyjedzie do Warszawy

Warszaw już za niespełna miesiąc, 4 sierpnia, gościć będzie kolarzy biorących udział w 71. Tour de Pologne. Zawodnicy zakończą zmagania drugiego, 234-kilometrowego etapu wyścigu właśnie w stolicy. Zachęcamy warszawiaków do kibicowania zmaganiom.

 

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ponieważ przypada w roku 25. rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Z tego powodu wyścig objęty został honorowym patronatem byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy oraz obecnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Cieszę się, że Warszawa wraca na trasę Tour de Pologne. Tegoroczna edycja wyścigu jest wyjątkowa i stolicy nie mogło zabraknąć na drodze kolarzy. Mam nadzieję, że warszawiacy będą tłumnie kibicować. Już dziś zapraszam na to sportowe święto – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

 

71. edycja wyścigu rozpocznie się przy bramie Stoczni Gdańskiej. Z Miasta Wolności kolarze pojadą do Bydgoszczy. II etap wyścigu wystartuje w poniedziałek, 4 sierpnia, w Toruniu a metę będzie miał w Warszawie. Na ostatnim odcinku trasy peleton pokona trzy specjalne pętle po stolicy. Długość etapu, który zakończy się w naszym mieście to aż 234 km. W Warszawie Tour de Pologne nie gościło od 2011 roku, choć w historii start lub meta etapu odbywała się w stolicy wielokrotnie.

 

Zawodnicy wjadą do stolicy od strony Starych Babic i ulicy Górczewskiej, następnie peleton dojedzie ulicą Okopową i al. Solidarności aż do Placu Bankowego. Dalej kolarze pojadą ul. Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową do Senatorskiej i Placu Teatralnego.

 

Ostatnim fragmentem tego etapu będą trzy pętle na trasie rozpoczynającej się i kończącej na Placu Teatralnym. Każda z nich będzie wiodła ulicami Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Senatorską.

 

Wszystkich zachęcamy już dziś do poczucia emocji wyścigu i obejrzenie krótkiej zapowiedzi II etapu 71. Tour de Pologne: http://www.youtube.com/watch?v=CAneF7BYcjo

 

Trasa 71. Tour de Pologne:

3.08. – 1. etap: Gdańsk – Bydgoszcz (226 km)

4.08. – 2. etap: Toruń – Warszawa (234 km)

5.08. – 3. etap: Kielce – Rzeszów (180 km)

6.08. – 4. etap: Tarnów – Katowice (236 km)

7.08. – 5. etap: Zakopane – Szczyrbskie Jezioro (178 km)

8.08. – 6. etap: Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska (174 km)

9.08. – 7. etap: Kraków – Kraków (jazda ind. na czas, 25 km)

 

Etap z Tarnowa do Katowic będzie poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku legendarnego kolarza Stanisława Szozdy.