TOPSHOP: CARA DELEVINGNE na sezon jesień-zima 2014

Fot. TOPSHOP

TOPSHOP z dumą ujawnia szczegóły swojej nowej wyjątkowej kampanii SS14, w której wzięła udział brytyjska supermodelka i aktorka światowej sławy – Cara Delevingne.

Seria dwunastu fascynujących zdjęć w obiektywie uznanego fotografa Alasdair McLellan’a przedstawia stylizacje modelki przygotowane przez Dyrektor Kreatywną marki Topshop Kate Phelan, która dopasowała i zestawiła key looks z najnowszej kolekcji tak, by uchwycić jednocześnie osobowość Cara Delevingne w całej jej czarującej odsłonie.

Już w 2010 roku, biorąc udział w filmie nagranym w ramach kampanii z udziałem Kate Moss, Cara miała okazję współpracować po raz pierwszy z Topshop. Do grona czołowych modelek marki dołączyła jednak na stałe, pozując na wybiegu podczas pokazów TOPSHOP UNIQUE SS13, AW13 oraz SS14. To właśnie na backstage’u TOPSHOP UNIQUE AW13 miał miejsce sławny 'Harlem Shake’ w wykonaniu modelki, którego nagranie miało ponad milion odsłon na kanale YouTube. Cara jest także pierwszą modelką, która nagrała livestreaming ze swojego przejścia po wybiegu, ukrywając podczas pokazu UNIQUE kamerkę Google w podręcznej torebce (Google był partnerem marki Topshop podczas Londyńskiego Tygodnia Mody).

 

Marka Topshop słynie ze wspierania rozwoju i kariery młodych talentów w dziedzinie designu, muzyki, technologii czy modelingu. Firma współpracowała w ramach poprzednich kampanii z Rosie Huntington-Whiteley, Lily Donaldson, Rosie Tapner czy Eliza Cummings, kiedy te były jeszcze na początkowym etapie swojej kariery, a przyjaźń pomiędzy Jourdan Dunn i Karlie Kloss została zapoczątkowana podczas zdjęć promujących jedną z kolekcji Topshop. Tegoroczna kampania AW14 jest natomiast całościowo skoncentrowana na Cara Delevingne, która stanowi centrum każdego ujęcia.

Dyrektor Kreatywna marki TOPSHOP, Kate Phelan, dodaje:

„Cara idealnie pasuje do marki TOPSHOP. Jest pewna siebie, potrafi bawić się modą – być zarazem wyrafinowana i szykowna jak i cool, typowo casual. Każdy look nosi swoisty ślad jej własnej osobowości. Jej niepohamowana naturalna energia jest wręcz zaraźliwa.”

Fani marki TOPSHOP i samej modelki  będą zachwyceni filmem zza kulis sesji zdjęciowej, pokazującym „pozytywnie szaloną” i niekonwencjonalną Cara. Producent sesji Leigh Johnson uchwycił energię  i poczucie humoru supermodelki, gdy ta  rozbawia ekipę Topshop wijąc się na ziemi, grając na gitarze  czy odkrywając magię najbardziej pospolitych przedmiotów. Na sam koniec zostaje rozwiązana tajemnica przyjaźni Cara i jej ulubionego królika Cecil. Dowiadujemy się, jak doszło do spotkania modelki i jej pupila!

Najnowsza kolekcja Topshop na sezon jesień-zima 2014 odwołuje się do różnego, często oryginalnego stylu klientek marki, które gdziekolwiek się nie pojawią, lubią błyszczeć. Cara Delevingne bez zbytniego wysiłku uosabnia prawdziwy londyński styl, do którego odwołują się szlagierowe modele marki takie, jak biker jacket, Jamie jean czy Martha parka. Ubrania wieczorowe w kolekcji mają dodatkowy atut, którym jest nowoczesny dobór tkanin potraktowanych przez sprawne ręce krawca. Wszystko to w duchu idei smart/casual dressing w połączeniu z miejskim wyrafinowaniem. Rzucające się w oczy cekiny czy koktajlowe sukienki z piórami, które nosi Cara są tego najlepszym przykładem.