The KDMS w Stacji Mercedes

Fot. Stacja Mercedes

W piątek, 15 sierpnia o godzinie 20.00, przed gośćmi Stacji Mercedes wystąpią The KDMS. Trzon zespołu stanowią brytyjska disco diwa Kathy Diamond oraz polski DJ i producent muzyczny – Maksymilian Skiba. Niemieccy dziennikarze opisują ich jako indie disco odpowiedź na Adele, czy zespół-klucz łączący współczesną muzykę klubową z doskonałymi kompozycjami, porównując ich przy okazji do Moloko. To będzie na pewno interesujące muzycznie wydarzenie i ciekawe, jakie wrażenie artyści zrobią na wymagającej publiczności w Stacji Mercedes.

 

The KDMS tworzą nieokiełznaną mieszankę gatunków muzyki klubowej. Główny kierunek wyznacza w niej żywiołowe, motoryczne i bogate w dźwięki disco, które zachęca do tańca.
Ich międzynarodowy sukces tkwi w chwytliwych melodiach, a elektryzujący głos Kathy porywa publiczność na każdym koncercie. Czy i w Stacji jej hipnotyzujący wokal skradnie serca słuchaczy? O tym przekonamy się już niedługo. The KDMS mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami takich czołowych postaci w świecie muzyki jak Tenasnake, Erol Alkan, Aeroplane, Hot Chip, a nawet Madonna. Teraz nadszedł czas, aby zaskarbili sobie uznanie publiczności Stacji Mercedes.

 

The KDMS z powodzeniem łączą rodzaj słowiańskiej wrażliwości z typowo brytyjskim wyrafinowaniem i osobliwym poczuciem humoru. Cover piosenki Madonny w wykonaniu zespołu Give Me All Your Luvin’ zrobił prawdziwą furorę w świecie muzycznym. Ich kawałki są remixowane na imprezach na całym świecie przez takie gwiazdy jak Alexis Taylor z Hot Chip
czy Morgan Geist. The KDMS w kwietniu i maju bieżącego roku odbyli trasę koncertową
po największych miastach Azji. Odwiedzili sceny muzyczne w Szanghaju, Pekinie, Hong Kongu
i Taipei. W Europie zagrali dla publiczności w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i gościli
na takich festiwalach jak Open’er Festival, OFF Festival czy Selector Festival. Teraz nadszedł czas na ich występ na letniej scenie pawilonu Mercedesa.

 

The KDMS, utwór pt. Part Time Lovers: https://www.youtube.com/watch?v=NPlCL-MlrSo

 

 

Kolejne koncerty w Stacji Mercedes odbędą się w następujących terminach:

22.08 (Piątek) – Hanimal i Anthony Chorale

29.08 (Piątek) – Eric Shoves Them in His Pockets

05.09 (Piątek) i 06.09 (Sobota) – Występy gwiazd na zakończenie sezonu letniego w Stacji, szczegóły odnośnie wydarzenia wkrótce