Światowy finał 9. sezonu Intel® Extreme Masters w Katowicach

Fot. Intel® Extreme Masters

Po wielu miesiącach oczekiwania organizatorzy najbardziej prestiżowego turnieju e-sportowego na świecie podjęli decyzję – finał dziewiątego sezonu Intel Extreme Masters ponownie odbędzie się w Polsce w katowickim Spodku.

 

WARSZAWA, 23 września 2014 r. – Święto e-sportu i technologii zawita do Spodka w dniach 12 – 15 marca 2015 roku. Impreza w Polsce będzie ostatnim przystankiem serii turniejów, które odbędą się w sześciu krajach na sześciu kontynentach.

 

Do katowickiego Spodka przyjadą największe gwiazdy e-sportu z całego świata. Rywalizować będą w turnieju League of Legends® oraz StarCraft® II: Heart of The Swarm®.  Łączna pula nagród pieniężnych w katowickim turnieju wyniesie 200 000 dolarów w gotówce.

 

George Woo – Event and Sponsorship Programs Manager w firmie Intel nie kryje radości: „Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ponownie zorganizować finały Intel Extreme Masters w Polsce. Tutejsi kibice są niesamowici, dzięki nim wynieśliśmy igrzyska e-sportowe na jeszcze wyższy poziom.”

 

Michał Blicharz, dyrektor zarządzający ds. Pro Gaming w ESL dodaje – „To dla nas krok milowy, by w jednym sezonie rozgrywki Intel Extreme Masters zagościły na dwóch olbrzymich arenach sportowych – stadionie SAP Center w San Jose i katowickim Spodku. Zapowiada się najbardziej ekscytujący sezon w historii IEM. Jestem niezwykle podekscytowany zbliżającymi się wydarzeniami.”

 

Ostatnie finały Intel Extreme Masters również odbyły się w Katowicach i według obserwatorów były jednym z najlepszych turniejów e-sportowych w historii. Przez trzy dni Spodek odwiedziło ponad 70 000 osób, a transmisję internetową wyświetlano ponad 23 miliony razy.

 

Dodatkowo ogłoszono daty trzech kolejnych przystanków Intel Extreme Masters:

  • San Jose (USA) – 6-7 grudnia 2014 r.
  • Kolonia (Niemcy) – 18-21 grudnia 2014 r.
  • Tajpei (Chiny) – 28 stycznia – 1 lutego 2015 r.

 

 

Więcej szczegółów na temat rozgrywek Intel Extreme Masters można znaleźć pod adresem www.intelextrememasters.com.