Stylizowane podłogi budzą coraz większe zainteresowanie

Fot. Chapel Parket Polska

Popularność stylizowanych drewnianych podłóg, zwanych potocznie postarzanymi, stale rośnie. Swoimi spostrzeżeniami na temat tego trendu dzielą się przedstawiciele firmy Chapel Parket Polska oferującej drewniane podłogi.

Jeszcze dziesięć lat temu europejskie gatunki drzew, takie jak dąb, nie cieszyły się powodzeniem; najczęściej montowane były tzw. egzotyki, czyli podłogi wykonywane z egzotycznego drewna – przypomina Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska: – Dzisiaj trudno w to uwierzyć, ale przed dekadą inwestorzy nie byli zainteresowani deskami, szukali mniejszych elementów; na rynku dostępne były nawet laminaty przypominające klepki – dodaje.
W ostatnich latach sytuacja uległa jednak zmianie – do łask inwestorów powróciło naturalne drewno, a popularne niegdyś klepki ustąpiły pola deskom, również tym w formatach XXL. Coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się także podłogi stylizowane. Produkty te, jako że przypominają drewno, na którym czas odcisnął swoje piętno, są potocznie określane mianem postarzanych. Pojęcie to jest bardzo szerokie i mieści w sobie podłogi różnego typu. Zawsze jednak o ich ostatecznym wyglądzie decyduje zarówno rodzaj i jakość użytego materiału, jak również sposób jego obróbki.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST