W stolicy trwają targi RENEXPO® Poland

Fot. RENEXPO

W Warszawskim Centrum EXPO XXI rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland. Zainaugurowana 23 września 2014 r. czwarta odsłona tego prestiżowego wydarzenia zgromadziła około setkę wystawców, nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Austrii, Holandii, Turcji oraz Chin.

 

4. Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland oficjalnie zainaugurowała Hanna Gehrke-Gut z REECO Poland Sp. z o.o. oraz Avena Gall Tamas Senior Project Manager International Grupy REECO.

 

„Miło mi powitać Państwa na jednym z najważniejszych wydarzeń branży energii odnawialnej i efektywności energetycznej. To już czwarta edycja RENEXPO Poland – a dzięki Państwa pomocy i wsparciu targi te stają się swego rodzaju tradycją na polskim rynku OZE. Przez najbliższe trzy dni czekają na Państwa międzynarodowi wystawcy, profesjonalne konferencje i fora biznesowe oraz inne imprezy towarzyszące” – tymi słowami zostali przywitani goście zgromadzeni w Warszawskim Centrum EXPO XXI. „Jesteśmy dumni, że udało nam się zgromadzić około 100 wystawców, pochodzących łącznie z 10 krajów. Cieszy nas 30% udział wystawców zagranicznych, co świadczy o tym, ze polski rynek jest dla nich bardzo interesujący. Równie mocno cieszy nas liczny udział polskich firm, które dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem w branży OZE.” – kontynuowała Hanna Gehrke-Gut.

 

Ale wystawa to nie jedyne, co organizatorzy przygotowali dla zainteresowanych energią przyszłości. Bogaty program konferencji i forów biznesowych co roku przyciąga wielu odwiedzających. Nie inaczej jest w tym roku. Poza licznymi stoiskami targowych wystawców i spotkaniami potencjalnych partnerów handlowych, największym zainteresowaniem podczas pierwszego dnia targów cieszył się III Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Celem spotkania było przedstawienie możliwości polskiego rynku i wskazanie na rentowność pomp ciepła, przede wszystkim w odniesieniu do budynków energooszczędnych.

 

Jednym z wiodących tematów tegorocznych targów RENEXPO Poland jest również energia wodna. To właśnie wokół tego zagadnienia toczyła się dyskusja podczas IV Konferencji Energetyki Wodnej w Polsce, zorganizowanej przy współpracy Towarzystwa Elektrowni Wodnych i Instytutu Maszyn Przepływowych PAN.

 

Pierwszy dzień międzynarodowej imprezy był również szansą do dyskusji nad rozwojem OZE oraz sposobami minimalizacji barier dla rozwoju inwestycji wykorzystujących lokalne rynki odnawialnych źródeł energii. Okazją ku temu była IV edycja Dnia Samorządowca, zorganizowana przez REECO Poland Sp. z o.o.

 

Zwieńczeniem dnia była uroczystość wręczenia Pucharu RENERGY AWARD, który już po raz drugi został przyznany w dwóch kategoriach. Tym samym tytułem Wybitnej Osobowości w branży energii odnawialnej uhonorowano w tym roku pana Marka Miarę, a nagrodę zwycięzcy wręczył ubiegłoroczny laureat Paweł Lachmann, Prezes Zarządu PORT PC. Różnorodność zaprezentowanych podczas RENEXPO Poland 2014 rozwiązań sprawiła, że w kategorii Innowacyjna Technologia główna nagroda powędrowała do dwóch firm. Statuetkę firmie SELFA GE S.A., reprezentującej branżę fotowoltaiczną, wręczyła pani Hanna Gehrke-Gut z REECO Poland Sp. z o.o. Druga – równorzędna – nagroda w tej samej kategorii przypadła w udziale firmie Galmet, działającej w branży grzewczej, a wręczył ją Grzegorz Burek, redaktor naczelny miesięcznika GlobEnergia.

 

Przed nami kolejne dwa dni energetycznego wydarzenia w stolicy naszego kraju i kolejne okazje do tego, aby przekonać się jak proste i ekologiczne może stać się generowanie i użytkowanie zielonej energii.

 

Środa, 24.09.2014

 

  • II Forum PV
  • Sprzedaż produktu, czy idei? Wymiar społeczny OZE w Polsce.
  • Praktyczne Aspekty Inwestycji w Zieloną Energię II Forum Pomp Ciepła Forum Budownictwa Energooszczędnego

 

Czwartek, 25.09.2014

 

  • IV Konferencja Fotowoltaiki w Polsce
  • III Konferencja na Temat Biopaliw
  • III Forum Biogazu w ramach RENEXPO Poland II Konferencja Inteligentna Energetyka

 

Wstęp na targi RENEXPO Poland jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/404.html. Chęć udziału w wydarzeniach towarzyszącym można zgłaszać na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/konferencje.html.

 

RENEXPO® Poland organizowane przez REECO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w obszarze energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej w polskim kalendarzu imprez targowych. Tegoroczna odsłona tego wydarzenia koncentruje się na głównych źródłach energii odnawialnej w kraju: fotowoltaice, biopaliwach, biogazie, energii wodnej, wiatrowej, a także pompach ciepła i budownictwie energooszczędnym.

 

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com