Steve Madden x STUDMuffin NYC by Kyle Brincifield. Limitowana kolekcja obuwia Steve Madden już dostępna w galerii Mokotów

STEVE MADDEN x STUDMuffin NYC to limitowana kolekcja obuwia powstała w kolaboracji z nowojorskim artystą Kyle’m Brincifieldem.

Kyle Brinciefield w 2010 założył markę STUDMuffin NYC, której wizytówką są jedyne w swoim rodzaju, personalizowane ubrania odzwierciedlające miłość artysty do mody ulicznej oraz sztuki undergroundowej. Jego projekty żyją własnym życiem, krzycząc „spójrz na mnie!”. Dzięki temu fani projektanta mogą poczuć się awangardowo i oryginalnie. Taki właśnie jest zamysł i filozofia Kyle’a.

Praca oraz projekty Brincifielda przykuły uwagę sławnej stylistki oraz projektantki – Patricii Field, która powiedziała o nim, że „był brakującym elementem jej modowej układanki”, dlatego bez wahania wstawiła jego kolekcję do swojego autorskiego butiku BOVERY
w Nowym Jorku. Był to przełomowy moment w karierze Brincifielda. Od tego czasu jego kreacje nosiły takie gwiazdy jak: Nicki Minaj, Alicia Keys, Miley Cyrus, Gigi Hadid, Emma Watson, Adam Lambert i wiele, wiele innych. Co więcej jego projekty były wielokrotnie pokazywane na łamach takich czasopism jak VOGUE, V Magazine, Cosmopolitan, GQ, i-D Magazine, Paper, nierzadko w obiektywie mistrzów fotografii – Stevena Meisela, Mario Testino czy Stevena Kleina.

Steve Madden od lat słynie z tego, że poza modą czynnie angażuje się w promocję młodych, utalentowanych adeptów sztuki. Tym bardziej nie powinno dziwić, że po raz drugi w historii marki sięgnął po talent Brincifielda, dzięki czemu powstał ten niezwykły mariaż.

Efektem kooperacji Steva Maddena z Kylem Brincifieldem jest ekskluzywna, limitowana edycja ręcznie robionego obuwia TROOPA, którego wyprodukowano zaledwie 26 pary. Co je wyróżnia? Te motocyklowe botki są w całości robione ręcznie z wysokiej jakości skóry oraz wysadzane pozłacanymi, srebrnymi i czarnymi ćwiekami. Każdy model jest inny, a przez to wyjątkowy. Cena butów wynosi 350 euro czyli około 1500 PLN.

Ekskluzywny model TROOPA dostępny jest także w Polsce. Będzie można je kupić w niedawno otwartym flagowym salonie marki znajdującym się w prestiżowej Galerii Mokotów w Warszawie. Jest to nie lada gratka dla fanów marki, gdyż mokotowski salon jako jedyny w Europie Wschodniej będzie zaopatrzony w modele z limitowanej, nowojorskiej kolekcji Steve Maddena.