Stacja Mercedes ponownie zachwyciła

Fot. Stacja Mercedes

Stacja Mercedes działała na Powiślu przez 86 dni. W tym czasie odbyło się ponad 80 inspirujących wydarzeń, 14 koncertów i 781 jazd testowych. Letni pawilon Mercedesa odwiedziło w tym roku prawie 25 tysięcy gości. To było piękne lato i wspaniały drugi sezon w Stacji Mercedes!

 

Stacja Mercedes to wyjątkowa koncepcja promocji marki w przestrzeni miejskiej, opierająca
się na umiejscowieniu tymczasowego pawilonu w samym sercu Warszawy – na warszawskim Powiślu. Pod jednym dachem w Stacji spotkały się kultura, sport, motoryzacja i design.
Od 14 czerwca do 7 września w letnim pawilonie odbyło się ponad 80 wydarzeń,
a wśród nich inspirujące spotkania, spektakle, czy gry miejskie. Przez cały czas działania Stacji za pośrednictwem asystentów sprzedaży można było umówić się na jazdy testowe.
Do dyspozycji gości były m. in. Klasy A, CLA i GLA. Zarówno program artystyczny, jak i oferta motoryzacyjna, spotkały się z ogromnym uznaniem. Letni pawilon odwiedziło prawie 25 tysięcy gości!

 

Największym powodzeniem wśród odwiedzających Stację cieszyły się piątkowe koncerty.
Na letniej scenie Mercedesa wystąpili między innymi: Czesław Śpiewa, Misia Ff, Crab Invasion, The Dumplings, Minerals, Plug&Play, Tomek Makowiecki, Mooryc, Eric Shoves Them in His Pockets, The KDMS, Fair Weather Friends, Anthony Chorale i Muchy. Koncertem kończącym sezon letni w Stacji był występ SMOLIKA, jednego z najlepszych producentów w Polsce,
z którym na scenie pojawili się Katarzyna Kurzawska, Kev Fox i Tomasz Organek. To był rewelacyjny koncert i jednocześnie wspaniały akcent kończący działalność pawilonu w tym roku.

 

Wśród innych ciekawych wydarzeń artystycznych, jakie odbyły się w Stacji, było między innymi spotkanie z Polską Światłoczułą, projektem promującym dobre, polskie kino. Inny dzień był dedykowany młodym twórcom – muzykom, filmowcom oraz tematyce wychodzenia
z artystycznej niszy. Dużym uznaniem cieszył się także wernisaż prac Michała Torzeckiego,
ze sprzedaży których część dochodu autor przekazał na rzecz Fundacji WWF. Interesującym wydarzeniem dla fanów designu była z pewnością premiera katalogu „Błądzić jest rzeczą”. Dwukrotnie Stacja Mercedes zmieniła się w prawdziwą Stację mody i gościła młodych polskich projektantów. Nie lada gratką dla wielbicieli kina był cykl Filmowa mapa świata, w ramach którego można było obejrzeć jedne z najciekawszych propozycji pokazywanych na festiwalach filmowych na całym świecie.