Sprzedaż Sony rośnie szybciej niż rynek

Fot. Sony

Drugi kwartał 2014 r. okazał się bardzo udany dla Sony pod względem sprzedaży projektorów klasy high-end do kina domowego w cenie powyżej 2 000 $  (6 400 zł). Niekwestionowany lider ma blisko 40% udziału w rynku ilościowo i 45%  wartościowo. Porównanie rok do roku Q2 daje – blisko sześciokrotny wzrost sprzedaży!

Sprzedaż projektorów do kina domowego w klasie powyżej 2 000 $  w Polsce rośnie. Wzrost ten rok do roku (Q2) wynosi 47%, zaś wzrost Sony – 600%. Oznacza to, że Sony nie tylko deklasuje konkurentów, ale również rośnie o wiele szybciej niż rynek!

Podobnie jest w Europie – w kategorii sprzedaży projektorów do kina domowego w klasie powyżej 2 000 $ – pierwsze miejsce należy do Sony.

Informacje te wynikają z danych firmy analitycznej Futuresource, badającej rynki na całym świecie.

„Nasz sukces to bezdyskusyjna zasługa niesłabnącej popularności  modelu VPL-HW55ES – informuje Aleksandra Jasińska Channel Account Manager z Sony Professional Solutions Europe – oraz ogromnego zainteresowania wprowadzonym  do sprzedaży na początku kwietnia 2014 – VPL-HW40ES. Pozycję lidera uzyskaliśmy przewagą blisko 8% w ujęciu ilościowym i aż 19% w ujęciu wartościowym co oznacza, że Polacy zdecydowali się zapłacić więcej wybierając Sony. Fakt, że użytkownicy chętniej płacą za jakość potwierdza również nasz wynik w kategorii projektorów 4K. Wzrost w stosunku do Q2 2013 jest pięciokrotny pod względem ilościowym i trzykrotny pod względem wartościowym co w Q2 2014 daje nam praktycznie 100% udział w sprzedaży. Pokazuje to rosnące zainteresowanie 4K i bardzo udanym modelem Sony VPL-VW500ES.”