Śnieżne safari z marką Merrell

Snow safari, czyli wyprawy na skuterach śnieżnych to propozycja dla wszystkich mężczyzn spragnionych mocnych wrażeń. Ta ekstremalna aktywność zyskuje coraz większą popularność w krajach, gdzie nie brakuje śniegu i zaczyna być porównywana do tradycyjnych sportów zimowych takich jak narty czy snowboard. Szykując się na wyprawę należy zabrać typowy strój outdoorowy – ciepłą kurtkę, rękawice i czapkę oraz buty na górskie wędrówki np. męski model Merrell Polarand 6 Waterproof.

Jazda na skuterze śnieżnym wymaga sporych umiejętności oraz dobrej kondycji. Kilkugodzinna wyprawa na snow safari to prawdziwy sprawdzian wytrzymałości, ponieważ w skuterach nie ma wspomagania i przez to kierownica chodzi bardzo ciężko. Szczególnie ważne jest zachowanie równowagi, ponieważ skutery są dość niestabilne. Jednak na trasach pozbawionych wzniesień, nawet początkujący uczestnicy dobrze sobie radzą.

Jazda na skuterze śnieżnym to sport bardzo emocjonujący, ale również niebezpieczny. Szarżujące maszyny osiągają prędkość nawet 180 kilometrów na godzinę. Uczestnicy snow safari podkreślają, że adrenalina jest tak samo ważna jak podziwianie krajobrazów i możliwość dotarcia do miejsc, które są w inny sposób zupełnie niedostępne.

W trakcie wyprawy instruktorzy przewidują również czas na przechadzkę w ośnieżonej scenerii, odpoczynek w górskiej karczmie lub ognisko. Podczas przemieszczania się, potrzebne są nieprzemakalne buty outdoorowe takie jak Merrell Polarand 6 Waterproof z językiem z bocznymi wstawkami, który zapobiega przedostawaniu się śniegu do wnętrza buta. Buty Merrell sprawdzą się podczas wielu godzin spędzonych w górach dzięki termicznej wkładce Active Heat, która chroni stopy przed zimnem nawet w bardzo niskich temperaturach. Podeszwa zewnętrzna M-Select ICE GRIP z 6 milimetrowym bieżnikiem została zaprojektowana, aby trzymać się podczas wędrówek nawet oblodzonej powierzchni. Dodatkowo Merrell Polarand 6 Waterproof posiadają wzmocnienia na czubkach palców.

W polskich górach dobre warunki do jazdy na skuterach panują w Tatrach, ale wyprawy możliwe są również w Beskidzie Niskim oraz Bieszczadach. Należy jednak pamiętać, że zabroniony jest wjazd na teren lasów i parków narodowych.

Czas zaplanować śnieżne safari!