SMT SA uruchamia program pilotażowy dla francuskiego GDF SUEZ

iAlbatros z grupy SMT SA został wyłoniony przez GDF SUEZ – jedną z największych energetycznych firm świata – do pilotażowej obsługi programu podróży służbowych (business travel).

Intencją GDF Suez jest wybranie technologii, która zostanie wdrożona w 70 krajach dla przeszło 200 tysięcy użytkowników. W przypadku pomyślnego zakończenia pilotażu i kontynuacji współpracy spółka iAlbatros podpisze 4-letni kontrakt z GDF Suez o szacunkowej wartości 108 mln euro. Roczny budżet GDF Suez na rezerwacje hotelowe wynosi 27 mln euro.

To może być kolejny tegoroczny sukces SMT. W lipcu spółka iAlbatros SAS podpisała 4-letni kontrakt z paryską l’Agence de mutualisation des universités et établissements (AMUE) dotyczący zakupu usług zewnętrznych na zlecenie 85 francuskich wyższych uczelni. Wartość kontraktu oszacowano na 136 mln euro.

GDF Suez jest drugim co do wielkości wytwórcą energii elektrycznej oraz największą grupą przesyłającą i dystrybuującą gaz ziemny w Europie. Ilość energii elektrycznej produkowanej przez GDF SUEZ jest ponad dwukrotnie większa niż całego polskiego sektora energetycznego. W Polsce GDF SUEZ jest właścicielem elektrowni w Połańcu o mocy 1800 MW, oraz trzech farm wiatrowych o łącznej mocy 100 MW, a energię elektryczną do polskich odbiorców końcowych sprzedaje już od 2002 roku.

iAlbatros SA jest dostawcą usług rezerwacji hotelowych dla klientów biznesowych. Oferuje system rezerwacji zapewniający dostęp do bazy ponad 200 tys. hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi w firmach, kontrolować wydatki oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji. System umożliwia alternatywne wykorzystanie stawek negocjowanych przez korporacje oferując ceny niższe o 15-25% od obowiązujących na rynku. iAlbatros to pierwsze tego typu narzędzie sprawdzone na rynkach międzynarodowych – platforma została nagrodzona przez Grupę Transhotel tytułem „Największa sprzedaż w roku 2013 w Regionie North-Eastern Europe”.

“Współpraca z GDF SUEZ pokazuje, że konsekwentnie realizujemy strategię wprowadzenia iAlbatrosa do czołówki dostawców usług Business Travel w Europie. Cieszy nas, że spółka rośnie szybciej niż nasze przewidywania – takiej tendencji spodziewamy się także w kolejnych kwartałach.” – podkreśla Konrad Pankiewicz, prezes SMT SA.