SMT rośnie na rynkach zagranicznych

SMT, dzięki zagranicznym oddziałom swojej spółki zależnej SMT Software Services, wzmocniła działania sprzedażowe na rynkach zagranicznych. SMT Software Services szacuje, że jej przychody z outsourcingu IT w całym 2014 roku (uwzględniając ciągłość działalności od początku okresu) przekroczą 70 mln zł, z czego sprzedaż zagraniczna stanowić będzie ponad 50%.

 

Rośnie zapotrzebowanie na outsourcing IT, o czym świadczą liczne kontrakty spółki w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. Zagraniczne oddziały spółki, SMT Software UK LTD w Londynie i SMT Software  GmbH we Freiburgu prężnie działają, pozyskując wciąż nowe kontrakty. Jest to efekt wzrastającej rozpoznawalności marki SMT na lokalnych rynkach dzięki intensywnej promocji i kampaniom marketingowym, nastawionym na pozyskanie zagranicznego klienta. Spółka prezentowała swoje usługi i rozwiązania IT między innymi podczas słynnego London Technology Week,  na stoisku polskiej ambasady.

 

Do zagranicznych klientów SMT należą  np. Primark, Yellow Line Parking Ltd, Ingage, De Poel. Dzięki stworzonej przez SMT aplikacji AppyParking na Androida, tysiące Londyńczyków oszczędzają swój czas i pieniądze, wyszukując wolne miejsca do parkowania w zatłoczonym Londynie. Z kolei platforma zbudowana dla londyńskiej spółki Ingage stanowi miejsce spotkań inwestorów i zarządów spółek notowanych na londyńskiej giełdzie. Portal do obsługi wniosków kredytowych wykonany na zlecenie De Poel gwarantuje klientom wykonanie przelewu bankowego w kilka minut od pozytywnej decyzji kredytowej. Przykładem realizacji projektu w Niemczech są aplikacje do zarządzania reklamami dla spółki Adnologies. W każdym miesiącu klienci Adnologies wdrażają i zarządzają tysiącami kampanii marketingowych przy pomocy produktów SMT.

 

SMT Software Services skupia swoją działalność wyłącznie na outsourcingu IT. Zatrudnia około 700 pracowników i aktualnie rekrutuje kolejnych 100 w trójmiejskim oddziale. Poprzez lokalne spółki-córki prowadzi projekty dla klientów nie tylko z Europy, ale także Bliskiego Wschodu i USA.  O sukcesie na każdym z tych dojrzałych i bardzo konkurencyjnych rynków zaważyła przede wszystkim jakość tworzonego przez firmę oprogramowania. Kolejnym rynkiem, na którym spółka zamierza zaistnieć już w przyszłym roku jest Skandynawia, gdzie wzrasta zapotrzebowanie na produkty IT najwyższej jakości. Spółka rozważa także otwarcie pierwszego centrum programistycznego poza granicami Polski.