SMT podbija włoski rynek business travel

SMT SA za pośrednictwem swojej spółki zależnej iAlbatros SAS, specjalizującej się w usługach rezerwacji hotelowych dla biznesu, podpisała umowę z włoską spółką Welcome Travel Network (WTN) – jedną z najbardziej znanych firm na włoskim rynku turystyki.

 

Roczny kontrakt przewiduje wykorzystanie usług rezerwacji hotelowych platformy iAlbatros przez ponad 1000 biur podróży sieci WTN. Ostateczna wartość kontraktu będzie zależna od liczby dokonanych rezerwacji.

 

W ostatnich latach specjalizacja w zakresie Business Travel dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw stała się ważnym elementem generowanych przez Welcome Travel Network przychodów i jej znaczenie dla biznesu stale wzrasta.

 

„Platforma iAlbatros odpowiada potrzebom zracjonalizowania i zwiększenia efektywności procesu zakupów hotelowych oraz zarządzania Travel Policy naszych klientów.” – zaznacza Adriano Apicella, Responsabile Industry Relation Welcome Travel Network.

 

iAlbatros SA jest dostawcą usług rezerwacji hotelowych dla klientów biznesowych. Platforma oferuje system rezerwacji zapewniający dostęp do bazy ponad 250 tys. hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi w firmach, kontrolować wydatki oraz znacznie ograniczyć koszty związane          z organizacją delegacji. System umożliwia alternatywne wykorzystanie stawek negocjowanych przez korporacje oferując ceny niższe o 15-25% od obowiązujących na rynku. iAlbatros to pierwsze tego typu narzędzie sprawdzone na rynkach międzynarodowych.

 

“Kontrakt z WTN potwierdza słuszność naszej inwestycji w biuro iAlbatros w Rzymie. Fakt, że iAlbatros jest jedynym tak zaawansowanym narzędziem do zarządzania usługami business travel na włoskim rynku, pozwala nam oczekiwać znaczących korzyści finansowych ze współpracy z WTN i dalszego umacniania pozycji firmy na Półwyspie Apenińskim.” – mówi Konrad Pankiewicz, prezes SMT SA.

 

SMT SA inwestuje w rozwój spółki zależnej iAlbatros od 2011 roku. Spółka rozpoczęła swoją działalność operacyjną w marcu 2012 roku osiągając próg rentowności na poziomie operacyjnym już w roku 2013. Na koniec 2013 roku spółka iAlbatros wygenerowała przychody netto ze sprzedaży na poziomie prawie 36 mln zł, a na pierwsze półrocze 2014 prawie 30 mln zł. Obecnie iAlbatros nadal dynamicznie rośnie posiadając biura sprzedaży we Francji, we Włoszech oraz w Polsce. Oddział włoski w Rzymie został założony w lutym 2014 roku.

 

Włochy są jednym z pięciu kluczowych rynków w Europie dla usług business travel. Według Global Business Travel Association (GBTA) ich wartość wyniesie w 2014 roku ponad 186 mld dolarów.