“Śledztwo na cztery ręce” – najnowsza ekranizacja kryminałów Agathy Christie

Tommy i Tuppence Beresfordowie to jedne z ulubionych postaci stworzonych przez Agathę Christie. Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, zaprasza na premierę najnowszych ekranizacji powieści Królowej Kryminału, których bohaterem jest sympatyczne małżeństwo detektywów. Sześcioodcinkowy miniserial „Śledztwo na cztery ręce” (Partners in Crime) po raz pierwszy w polskiej telewizji w niedziele, 18 i 25 października, od 20:10 tylko w Ale kino+.

Pomysły moich powieści kryminalnych znajduję zmywając. Jest to zajęcie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie – tak przewrotnie opowiadała o swoich inspiracjach Królowa Kryminału, niedościgniona Agatha Chrisite. We wrześniu br. przypadła 125. rocznica jej urodzin. Pomimo upływu czasu jej proza w ogóle się nie starzeje. Chrisite wciąż pozostaje najpopularniejszą na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów, po którą sięgają kolejne pokolenia. Napisała ponad 90 powieści i sztuk teatralnych. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz miliard kopi przetłumaczonych aż na 45 języków obcych. Stworzyła kultowych detektywów: ekscentrycznego Belga Herkulesa Poirota oraz niepozorną staruszkę pannę Marple.

Pięć powieści poświęciła także perypetiom Tommy’ego i Tuppence Beresfordów, sympatycznego małżeństwa detektywów, amatorów. Byli jednymi z jej ulubionych postaci, które powołała do życia. Najnowszą adaptację dwóch powieści z serii o Tommym i Tuppence („Tajemniczy przeciwnik” oraz „N czy M?”) pokaże Ale kino+ w miniserii „Śledztwo na cztery ręce”. W rolę Tuppence wciela się Jessica Raine, brytyjska aktorka filmowa i teatralna. Widzowie Ale kino+ widzieli ją m.in. w roli Jules Sutter w serialu kryminalnym „Fortitude”. Partneruje jej niezwykle popularny na Wyspach David Walliams, znany  z serialu komediowego „Mała Brytania”. Był on też jurorem w brytyjskiej odsłonie programu „Mam talent”. Scenarzyści zdecydowali się przenieść akcję serialu do lat 50. XX wieku. Na każdą ekranizację składają się trzy godzinne odcinki.