„SKRZYPEK NA DACHU” na 50-lecie w Teatrze Żydowskim

Fot. Teatr Żydowski

22 września minęło 50 lat od prapremiery musicalu „Skrzypek na Dachu” na Broadwayu. W weekend 26, 27 i 28 września z tej okazji w Teatrze Żydowskim w Warszawie zobaczymy cieszącą się olbrzymim powodzeniem klasyczną inscenizację w reżyserii Jana Szurmieja.

Musical „Skrzypek na dachu”, który swoją warstwą muzyczną jak i tematem zawierającym humanistyczne przesłanie przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, obarczonym pięcioma córkami, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Terminy: 26, 27 i 28 września (godz. 18.00)

Reżyseria i choreografia: Jan Szurmiej
Scenografia: Wojciech Jankowiak
Kostiumy: Marta Hubka

Muzyka: Jerry Bock
Kierownictwo muzyczne: Teresa Wrońska
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Hauszild

Obsada: Zespół Teatru Żydowskiego

Czas trwania: 3h 20min (z przerwą)

Bilety: 70-80 zł

Więcej informacji na stronie:http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/skrzypek-na-dachu

Rezerwacja biletów pod numerem (22) 8506450, (22) 8506451 i online http://www.teatr-zydowski.art.pl/.

Fanpage na Facebooku:

http://www.facebook.com/TeatrZydowskiimEsteryRacheliiIdyKaminskich