Skompletuj sprzęt na wiosenny trening

Dzień Kobiet to idealny moment do sprawienia sobie aktywnego upominku! Kiedy wybieramy podarunek przydatny dla biegaczki, który sprezentujemy sobie lub bliskiej osobie, musimy odpowiedzieć na pytanie – jaki efekt chcemy uzyskać? Pierwszą myślą będzie coś, co pomoże udoskonalić wyniki, ale jeszcze lepszym pomysłem okaże się prezent, który sprawi, że bieganie będzie bezpieczniejsze. Taki jak latarka czołowa.

Czas działania i design

Wybierając upominek, nawet ten przeznaczony dla siebie, zwracamy uwagę szczególnie na to, jak się prezentuje. Dlatego warto wybrać latarkę, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale też designerska i przykuwająca uwagę. – Dla pań idealnie nadaje się specjalnie im dedykowany model Luna. Ma bardzo długi czas pracy – na 10% mocy może działać nawet do 180 godzin – i oferuje maksymalną moc 140 lumenów – mówi Magdalena Murzyn, Kierownik Działu Marketingu w firmie Mactronic. – Do tego ta latarka jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Są dostępne dwa warianty kolorystyczne: zielony i fioletowy. Oba w jaskrawych, ciekawych odcieniach, które powinny przypaść do gustu każdej kobiecie – dodaje.

Dodatki zawsze w cenie

Znaczenie mają też użyteczne funkcje, które dodatkowo wzbogacają oświetlenie. Regulowany kąt nachylenia światła Luny sprawia, że latarka jest bardziej wielofunkcyjna. Dobrze sprawdzi się podczas biegów terenowych, w trakcie których często poruszamy się pod górę, ale też szosowych – po płaskiej powierzchni.
Inną przydatną funkcją jest wskaźnik zużycia baterii. Dzięki niemu unikamy sytuacji, w której latarka wyłącza się w trakcie biegu – mówi Magdalena Murzyn. – Jeżeli nie potrzebujemy oświetlenia, ale chcemy, żeby było nas widać, można włączyć diody świecące na zielono i czerwono – te drugie działają także w trybie SOS – dodaje. Niezwykle użyteczną funkcją jest zapamiętywanie ostatniego trybu działania. Dzięki temu można szybko rozpocząć lub wznowić trening z latarką świecącą z ostatnio używaną mocą. A to oznacza koniec z mozolnym powrotem do ostatnich ustawień.

Dobrze się nosi

Dla każdej z biegaczek ważnym czynnikiem jest komfort. Latarka powinna być lekka, a jednocześnie musi dobrze trzymać się głowy. – Tutaj ponownie z pomocą przychodzi Luna, gdzie w parze z niską wagą idzie wysoka odporność urządzenia – mówi Magdalena Murzyn z Mactronic. – Czołówka jest również wodoodporna i doskonale sprawdza się w trakcie bardziej wymagających, deszczowych treningów – dodaje. Deszcz przestaje więc być wymówką.