Skara: The Blade Remains na Targach Poznań Game Arena

Studio 8 Bit, wystawca Strefy Niezależnych Twórców Gier PGA, potwierdziło dzisiaj, że ich nowa gra “Skara: The Blade Remains” pojawi się na Steamie w formie Early Access 27 października 2014 i będzie dostępna w cenie £12.00/$19.00/€15.00. Skara: The Blade Remains to rewolucyjna gra bojowa typu MOV (multiplayer online versus), która wykorzystuje silnik Unreal Engine 4 firmy Epic Games zapewniający grze fantastyczną oprawę graficzną przy wyjątkowo niskim budżecie!

– Radzimy graczom aby kupili wersję Early Access naszej gry tylko jeśli naprawdę rozumieją, co oznacza wcześniejszy dostęp – powiedział Pablo Rodriguez, dyrektor kreatywny w 8-Bit. Chcemy, aby nasi odbiorcy uczestniczyli w procesie tworzenia Skary razem z nami i jesteśmy podekscytowani tym, jak daleko już zaszliśmy. Przyznajemy, że mamy jeszcze wiele do zrobienia, ale chcemy też, żeby ludzie przyłączyli się do naszej wędrówki, której celem jest wydanie pełnej wersji gry.

Gracze, którzy zdecydują się na zakup wersji Early Access na platformie Steam początkowo będą mogli rozgrywać bitwy w wariancie jeden na jednego, na jednej arenie, używając jednej postaci. Planujemy regularne cotygodniowe aktualizacje i rozbudowę gry po uruchomieniu jej na Steamie z wykorzystaniem dedykowanego forum, na którym gracze korzystający z wczesnego dostępu będą mogli za pomocą swoich głosów i komentarzy szczególnie przyczynić się do zmian w końcowych etapach projektu.

Opłata poniesiona przez wczesnych nabywców zostanie im ostatecznie zwrócona w formie wirtualnej waluty, którą będą w mogli wydać w wirtualnym sklepie po tym, jak zostanie on uruchomiony. Zostaną również nagrodzeni unikatową zbroją oraz bronią, a ich nazwiska zostaną umieszczone na liście osób zaangażowanych (game credits). 8-Bit pobiera symboliczną opłatę za wczesny dostęp celem pokrycia kosztów prac rozwojowych; ostateczna wersja F2P na XboxOne, PS4 i PC powinna ukazać się w roku 2015.

 

Ostateczna wersja gry będzie oferować następujące funkcje i możliwości:

 • Bitwy wieloosobowe 8 vs 8 – zaciekłe walki z innymi graczami
 • Rozgrywki zręcznościowe – do osiągnięcia celu potrzebne będą umiejętności, precyzja, wyczucie czasu i doświadczenie
 • Śmiertelne skutki – załatwianie wrogów przy pomocy spektakularnych i unikalnych śmiertelnych ciosów
 • Pięć ras – każdą z nich będzie wyróżniać unikalna broń i style walki
 • Frakcje – panowanie w Skarze wymaga pracy zespołowej, połączenia sił ze znajomymi w celu planowania wspólnych ataków i zdominowania mapy. Ataki specjalne lub “akcje zespołowe” będą dostępne dla zespołów, które skutecznie współpracują
 • Personalizacja – możliwość nadania swojemu wojownikowi odpowiednich cech, aby odzwierciedlał styl gry i gust gracza
 • Tryby gry – między innymi: free for all, death match, capture the flag, kill the king, siege, dominion i inne.
 • Silnik Unreal Engine 4 – zapewnia prawdziwie oszałamiającą grafikę nowej generacji
 • Wersje na PS4/XboxOne/PC – Skara to prawdziwa “wieloplatformówka” nowej generacji
 • Nowy gatunek (MOV) – Skara nie wpasowywała się w żaden gatunek, dlatego stworzyliśmy nowy! Multiplayer Online Versus
 • F2P – Skara będzie darmowa na wszystkich platformach nowej generacji