Sieć Ecco inwestuje w rozwój sektora opinii i badań rynkowych

Fot. Ecco International Communication Network

Jedna z największych sieci niezależnych agencji PR – Ecco International Communication Network rozpoczyna rozwój nowej gałęzi działalności, sektora opinii i badań rynkowych. Koordynatorem działań w tym zakresie będzie agencja BritainThinks, nowy członek sieci Ecco. Brytyjska agencja została założona w 2010 roku przez pionierów badań wizerunkowych – Viki Cooke, Deborah Mattinson i Bena Shimshona. Swoje działania agencja będzie koncentrowała na stworzeniu jednolitego systemu niezależnych badań rynkowych we współpracy z ponad czterdziestoma członkami sieci Ecco. Celem BritainThinks jest opracowanie efektywnej kosztowo metody przeprowadzania dokładnych badań rynkowych o międzynarodowej skali.

 

Jak komentuje Norbert Ofmański, prezes agencji On Board PR, jedynej polskiej agencji należącej do sieci Ecco: „Przyjęcie do naszej sieci nowej agencji, która specjalizuje się w przeprowadzaniu międzynarodowych badań rynkowych jest logiczną konsekwencją procesu dostosowywania oferty sieci Ecco do nowych oczekiwań rynkowych. Coraz częściej przedsiębiorcy, którzy planują wkroczyć na międzynarodowy rynek w swojej branży oczekują ujednoliconej strategii działań PR popartych dokładną analizą badawczą. Co więcej, w ten sposób zyskamy dostęp do nisko kosztowych badań rynkowych, zarówno w kontekście jakościowym, jak i ilościowym. Co ma decydujące znaczenie w przypadku coraz bardziej ukierunkowanych kampanii w przestrzeni PR i social media”.

 

Pełna oferta komunikacyjna związana z badaniami rynkowymi sieci Ecco dostępna będzie na początku 2015 roku. W skład Ecco International Research wejdą niektóre z istniejących już agencji, które do tej pory rozwijały dział badawczy oraz lokalne czołowe organizacje badawcze.