Selena: 10-lecie działalności w Brazylii

Grupa Selena – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralną w Polsce – obchodzi 10-lecie działalności w Brazylii. Selena Sulamericana – brazylijska spółka Grupy Selena – jest jednym z liderów lokalnego rynku pian poliuretanowych, klejów i uszczelniaczy. Na brazylijskim rynku Selena jest cenionym dostawcą obsługującym ponad 600 klientów w 19 stanach, wliczając w to największe ogólnokrajowe i lokalne sieci marketów budowlanych.

Selena prowadzi w Brazylii działalność od 2004 roku. W ciągu dziesięciu lat – stale rozwijając współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami – kraj ten stał się centrum operacji dla działań Grupy w Ameryce Południowej, obsługującym m. in. Argentynę, Urugwaj, Chile oraz Meksyk.

Sprzedaż produktów Grupy na brazylijskim rynku systematycznie rośnie – wzrost ten wynosi minimum 10% w skali roku. Siedziba Seleny w Brazylii mieści się w Ponta Grossa, w stanie Parana. W swoich oddziałach w Brazylii Selena zatrudnia 60 osób. W oparciu o dobre prognozy dla regionu, Grupa planuje dalszy rozwój na rynku brazylijskim.

„W opinii polskich służb dyplomatycznych Brazylia należy do siedmiu najważniejszych rynków perspektywicznych. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie Selena jest jedną z nielicznych polskich spółek funkcjonujących od tak długiego czasu w Brazylii. Cieszy nas, że nasza brazylijska spółka jest jednym z liderów pian poliuretanowych na tamtejszym rynku. Kolejnym powodem do dumy – przy okazji obchodzenia dziesięciolecia działalności na brazylijskim rynku – jest systematyczny wzrost sprzedaży w Brazylii. Zgodnie z naszymi prognozami brazylijski rynek wciąż ma przed sobą lata intensywnych inwestycji budowlanych. Stąd też Grupa Selena podjęła decyzję o rozszerzeniu lokalnej oferty wprowadzając nową linię uszczelniaczy, klejów oraz pian poliuretanowych dostępnych w nowych etykietach, które ułatwiają uzyskanie informacji o zastosowaniu poszczególnych produktów. Naszym celem jest zwiększenie udziałów w tamtejszym rynku oraz zbliżenie się do końcowego użytkownika w ramach nowej misji Grupy „Razem budujemy sprawniej i lepiej – Together we deliver better building performance”. Jesteśmy przekonani, że takie działania jeszcze bardziej umocnią pozycję Seleny w Brazylii” – powiedział Jarosław Michniuk, prezes zarządu Seleny FM SA.

Podczas tegorocznych targów Feicon Batimat, które odbyło się w marcu tego roku, spółka zaprezentowała pełną linię uszczelniaczy, klejów i pian pod flagową marką Grupy – TYTAN Professional – oraz główne nowości produktowe na rok 2014 dedykowane brazylijskiemu rynkowi. Nowa oferta obejmuje m.in. takie produkty jak: pistoletowa piana montażowa do okien i drzwi o niskiej post-ekspansji i największej wydajności wśród pian dostępnych na tym rynku, wodoodporną szpachlówkę Liteplast i uszczelniacz Sintesel Madeira przeznaczony do użycia z trzema rodzajami drewna. Podczas wydarzenia spółka dodatkowo oficjalnie uruchomiła nową stronę internetową dostępną pod adresem www.TYTANpro.com.br.