Ruszyły zapisy na Bieg Charytatywny „Rak. To się leczy!” w Poznaniu

Fot. Kampania „Rak. To się leczy!”

28 września br. w Poznaniu odbędzie się już trzeci w tym roku Bieg Charytatywny „Rak. To się leczy!”, którego głównym celem jest edukacja onkologiczna i zachęcenie Polaków do prowadzenia zdrowego stylu życia. Bieg jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”, a do jego organizacji przyłączyło się ING Życie oraz gospodarze terenu – POSiR Malta i Malta Ski.

Trasa poznańskiego biegu prowadzić będzie wokół Jeziora Maltańskiego (ok. 5,3 km). Organizatorzy na start zapraszają całe rodziny. Tym bardziej, że każdy, kto pokona trasę (biegiem lub marszobiegiem), otrzyma medal „Rak. To się leczy!”, pomarańczową koszulkę startową oraz szansę na wygranie jednej z nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia. Oczywiście dla najlepszych w poszczególnych kategoriach czekać będą także złote, srebrne i brązowe medale.

Cel i idea biegu charytatywnego „Rak. To się leczy!” jest nam bardzo bliska, stąd już po raz kolejny przyłączamy się do jego organizacji. Wierzymy, że mieszkańcy Poznania – ci biegający i dopingujący -wezmą udział w wydarzeniu, robiąc symbolicznie „rakowi wspak” – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor Zespołu Komunikacji z Klientem ING Życie, Partner Strategiczny kampanii „Rak. To się leczy!”.

Dodatkowo w ramach wydarzenia zorganizowane zostanie Miasteczko Zdrowia, w którym będzie można bezpłatnie wykonać mammografię oraz skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji. Muzyczną gwiazdą poznańskiego biegu będzie występ zespołu Shata Qs – zwycięzcy 6. edycji programu „Must Be The Music”. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, m in. bezpłatnych zabaw w Bula Parku.

Zapisy na bieg odbywają się drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na http://www.rak.tosieleczy.pl/biegi i uiszczenie opłaty startowej jako finalizacji zgłoszenia. Zapisy zostaną zamknięte z momentem osiągnięcia limitu 1000 zawodników. Opłata startowa wynosi 35 zł (w dniu biegu 45 zł). Środki zebrane z zapisów zostaną przekazane na zorganizowanie jeszcze większej ilości bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oraz działania edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”.

Patronat honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Poznania.

Współorganizatorem cyklu biegowego „Rak. To się leczy!” jest ING Życie. Wśród pozostałych partnerów kampanii znajdują się firmy: Oknoplast, Pharmaceris, Nestle Health Science i Oncompass. Partnerami biegu są: POSIR Malta, Malta Ski, Dobra Kreacja, Dalia, Brubeck, Klub Sportowy Capoeira Poznań, Instytut Rozwoju Aktywności. Patronat objęli też: Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych i Federacja Stowarzyszeń Amazonki. Patronami medialnymi są: maratonypolskie.pl oraz poznanbiega.pl, kobietkibiegaja.pl i Radio Merkury.

Więcej informacji o biegu na http://www.rak.tosieleczy.pl/biegi.