Rowerowa Stacja Mercedes

W najbliższy wtorek, 5 sierpnia o godzinie 18.30 Stacja Mercedes zaprasza na spotkanie dedykowane jednośladom. Podczas wydarzenia odbędą się wykłady naukowe dotyczące historii rowerów, jak również zostanie zaprezentowany rewelacyjny wynalazek, czyli IzzyBike. Ponadto odbędzie się dyskusja o rowerach w przestrzeni miejskiej. W związku z tym, że jest to temat budzący wśród Warszawiaków bardzo dużo emocji, zapowiada się na pewno ciekawa rozmowa.

 

Rowerowe spotkanie w Stacji Mercedes rozpocznie naukowy wykład prof. Jana Mostowskiego, który opowie gościom o historii jednośladów. Dowiemy się między innymi o początkach tego pojazdu. Po dużej dawce wiedzy, którą zaserwuje prof. Mostowski, inżynier Marek Jurek zaprezentuje swój rewelacyjny wynalazek – IzzyBike. Wielokrotnie nagradzany pojazd nie przestaje fascynować. Nie ma łańcucha, ma za to napęd na przednie koło. Jest przy tym wyjątkowo wygodny, szybki i stabilny. Jednak jego najważniejszą zaletą jest to, że jest składany – wystarczy jeden ruch ręką, żadnych zatrzasków, czy blokad. Tym, co niedowierzają, wynalazca zaprezentuje zjawiskowy okaz już w najbliższy wtorek, w Stacji Mercedes.

 

Kolejna część spotkania będzie dedykowana rowerom w przestrzeni miejskiej. Jednym z prelegentów będzie Rafał Muszczynko z Warszawskiej Masy Krytycznej, który nie tylko przybliży gościom Stacji ideę Masy Krytycznej oraz historię powstania tego ruchu społecznego, ale także opowie o tym, jakie zmiany w funkcjonowaniu rowerów w mieście miały miejsce w ostatnich latach.  W dyskusji weźmie udział również Łukasz Puchalski –  wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, który odpowie między innymi na często zadawane przez Warszawiaków pytanie, czyli jak ważną kwestią dla miasta są warunki jazdy na rowerze i jakich realnych zmian w tym zakresie mogą spodziewać się Warszawiacy w najbliższej przyszłości.