Rolnicy coraz bardziej wymagającymi uczestnikami rynku

Profesorowie, politycy, przedstawiciele biznesu, naukowcy i praktycy oraz eksperci rynku rolnego uczestniczyli w II edycji ogólnopolskiej konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”. Organizatorem wydarzenia była Grupa PTWP, wydawca miesięcznika Farmer i portalu farmer.pl

 

– Spotykamy się w trudnym dla rolnictwa okresie. Praktycznie każdy kierunek rolniczej produkcji boryka się z brakiem opłacalności. Jak odnaleźć się na coraz bardziej wymagającym rynku? – rozpoczął konferencję Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika Farmer.

 

Organizatorem spotkania była Grupa PTWP, wydawca m.in. miesięcznika Farmer i portalu farmer.pl. Konferencja „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”, która odbyła się 27 listopada br., dedykowana była w szczególności właścicielom gospodarstw wielkoobszarowych i polskim producentom rolnym. Branżowe spotkanie w skali ogólnopolskiej odbyło się już po raz drugi. Stanowi także zapowiedź cyklu regionalnych konferencji dla nowoczesnych rolników.

 

– Konferencja odbyła się w ważnym dla sektora momencie, a i wymagania branży rolniczej stale rosną, także jeśli chodzi o jakość poszukiwanych informacji i źródła czerpania wiedzy. Widzimy to w rosnącej popularności miesięcznika, obserwacji statystyk portalu farmer.pl, jak również wysokiej frekwencji na organizowanych przez nas spotkaniach. To tu rolnicy szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, spotykają ekspertów, wymieniają doświadczenia – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Ukazujący się od 1931 roku magazyn Farmer jest najstarszym w Polsce pismem o tematyce rolniczej. Po przejęciu tytułu w listopadzie 2010 roku, wydawca odświeżył wygląd i zawartość merytoryczną pisma.

W następnej kolejności zmiany objęły portal farmer.pl. Liczba zainteresowanych korzystaniem z wyspecjalizowanych serwisów stale rośnie – Farmer.pl wraz z będącym jego częścią portalem gieldarolna.pl, odnotowały w październiku br. 281 tys. unikalnych użytkowników. Dobre wyniki to efekt m.in. ukierunkowania treści i precyzyjne trafianie
w potrzeby odbiorców. Codzienny newsletter Farmera tafia do 40 tys. osób.

Dopełnieniem aktywności wydawniczych Grupy PTWP jest organizacja cyklicznych konferencji branżowych. Firma od lat jest liderem w organizowaniu projektów konferencyjnych. Rocznie prowadzi ponad 30 spotkań branżowych, na czele
z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach (European Economic Congress – EEC), jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

– Ogólnopolska konferencja na Stadionie Narodowym to zapowiedź cyklu regionalnych spotkań „Farmera”, podczas których chcemy dać rolnikom możliwość debaty o tym, co dla nich ważne, a firmom produkującym na rzecz rolnictwa – możliwość uczestnictwa w dyskusji – dodaje Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny miesięcznika Farmer.

W styczniu i lutym 2015 roku regionalne konferencje magazynu Farmer obejmą pięć województw: dolnośląskie (Wrocław), kujawsko-pomorskie (Toruń), warmińsko-mazurskie (Działdowo), lubelskie (Zamość) i pomorskie (Malbork).

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć pod adresem: www.farmer.pl