Rkantor.com – pierwszy bankowy kantor internetowy

Rkantor.com to pierwszy bankowy kantor internetowy na polskim rynku, który będzie działał jako wydzielony podmiot. Zapewnia on wymianę walut po atrakcyjnych kursach, możliwość płatności krajowych i zagranicznych, bezpłatną wpłatę i wypłatę gotówki w sieci oddziałów Raifffeisen Polbank, wypłatę gotówki bez karty w bankomatach sieci Euronet oraz jej bezpośrednie dostarczenie do domu dzięki współpracy z firmą InPost. Obecnie Rkantor.com umożliwia wymianę 10 par walutowych: PLN/EUR, PLN/USD, PLN/CHF, PLN/GBP, EUR/USD, EUR/CHF, EUR/GBP, USD/CHF, USD/GBP oraz CHF/GBP.

Adres Rkantor.com jest już aktywny. Wszyscy zainteresowani wymianą walut po korzystnym kursie i realizowaniem płatności mogą korzystać z usług nowego na polskim rynku kantoru internetowego. Jest to jedno z najnowocześniejszych narzędzi do wymiany i transferu walut, które dodatkowo zostało wyposażone w kilka interesujących i dostępnych jedynie tu funkcjonalności. Jest to również pierwszy i jedyny bankowy kantor internetowy w Polsce, który będzie działał jako wydzielony z banku podmiot. Rkantor.com prowadzony jest bowiem przez spółkę Raiffeisen Solutions, której właścicielem jest Raiffeisen Bank Polska. Pozwala to na zastosowanie charakterystycznych dla bankowości, bardzo wysokich standardów w zakresie bezpieczeństwa środków klientów oraz ich danych osobowych, dzięki czemu kantor Grupy Raiffeisen wyróżnia się spośród innych kantorów internetowych obecnych na rynku. Dzięki otrzymanej od Komisji Nadzoru Finansowego statusu krajowej instytucji płatniczej, Rkantor.com będzie mógł również operować na rynku płatności krajowych i międzynarodowych.

Wymieniaj walutę jak i kiedy chcesz

Rkantor.com zapewnia wymianę on-line 5 walut (PLN, EUR, USD, CHF, i GBP) oraz 10 par walutowych (PLN/EUR, PLN/USD, PLN/CHF, PLN/GBP, EUR/USD, EUR/CHF, EUR/GBP, USD/CHF, USD/GBP oraz CHF/GBP), co oznacza, że waluty można wymieniać bezpośrednio, bez przewalutowania na PLN. Przewidziano dwa sposoby wymiany walut. Pierwszy to po prostu zakup waluty po kursie, który zawsze wyświetlany jest na stronie kantoru. Drugi ma charakter giełdy walutowej – klienci serwisu sami między sobą określają cenę zakupu i sprzedaży. Transakcje zawierane są po kursie, z opcją „chcę sam określić kurs” (zlecenie z limitem ceny) oraz „po cenie nie gorszej niż” (zlecenie stop loss). Dla ułatwienia można ustawić specjalny alert SMS, który poinformuje użytkownika o osiągnięciu założonej ceny. Waluty na giełdzie walutowej można wymieniać 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Rkantor.com współpracuje z 10 bankami w Polsce. W najbliższym czasie planuje otwarcie rachunków w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Przyjmuje przelewy błyskawiczne z 10 największych banków w Polsce, dzięki czemu transakcję zakupu waluty można zrealizować nie tylko wygodnie i bezpiecznie, ale też bardzo szybko. W przypadku 10 wspomnianych banków, w standardowych godzinach ich pracy – zwykle między 8.00 a 18.30, informację dotyczącą konkretnych banków można znaleźć na stronie kantoru – Rkantor.com księguje wpłatę po ok. 15 minutach od realizacji przelewu, a wypłaty waluty na wskazany rachunek dokonuje po ok. godzinie od realizacji transakcji.

Atrakcyjne ceny i niestandardowe usługi

Rejestracja w Rkantor.com i prowadzenie rachunku są bezpłatne. Również darmowe są przelewy krajowe we wszystkich obsługiwanych obecnie walutach. Kursy walut w Rkantor.com są bardzo korzystne w porównaniu do innych ofert na rynku. Do tego można je jeszcze obniżyć dzięki punktom, które są przyznawane po każdej transakcji. Wystarczy, że użytkownik zaznaczy chęć skorzystania z punktów, a będzie mógł nabyć walutę po cenie uśrednionej, bez spreadu.

Pieniądze po realizacji transakcji walutowej można przelać na zdefiniowany w serwisie rachunek bankowy klienta lub pozostawić w wirtualnym portfelu i skorzystać z nich w terminie późniejszym. Jednak nie tylko to wyróżnia Rkantor.com na rynku. Można np. zlecić transfer pieniędzy do bankomatu sieci Euronet. Otrzymamy wtedy SMS z numerem vouchera oraz drugi z kodem PIN do zatwierdzenia transakcji i będziemy mogli wypłacić złote lub euro w jednym z ponad 6500 bankomatów tej sieci – bez potrzeby zakładania konta bankowego i używania karty. Można również zamówić gotówkę z dostawą do domu, dzięki usłudze przekazu pocztowego. Wystarczy nadać pieniądze w serwisie Rkantor.com, a kurier InPostu dostarczy je pod wskazany adres. Za pomocą serwisu można również zlecić wpłatę i wypłatę pieniędzy w 250 oddziałach Raiffeisen Polbank. Należy w tym celu udać się do oddziału, pokazać dowód osobisty i… po prostu odebrać swoje pieniądze w walucie, którą nabyliśmy w Rkantor.com. I to bez potrzeby otwierania konta w banku. To kolejne unikalne rozwiązanie, które jest możliwe dzięki ścisłej współpracy Rkantor.com z Raiffeisen Polbankiem.

Rkantor.com to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ma do czynienia z walutą. Mogą to być emigranci zarobkowi, którzy chcą szybko, tanio i wygodnie przekazać pieniądze rodzinie. Mogą to być posiadacze kredytów walutowych, którzy chcą obniżyć koszty zakupu środków na spłatę kredytu. Mogą to też być osoby planujące zagraniczny wyjazd, które chcą zapewnić sobie walutę bez ryzyka i ponoszenia różnego typu kosztów prowizyjnych. Naszą przewagą jest konkurencyjna cena oraz dużo szerszy zakres usług niż dostępny w większości istniejących na rynku kantorów internetowych. Do tego fakt, że działamy w ramach grupy bankowej z jej wymagającymi standardami bezpieczeństwa, może przekonać do nas tych, dla których właśnie obawa o bezpieczeństwo środków była dotychczas barierą w korzystaniu z usług internetowych pośredników walutowych – mówi Michał Hojowski, prezes Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej Rkantor.com.

Zarejestruj się i korzystaj od razu

Rejestracja w Rkantor.com jest bardzo prosta. Klient otrzymuje maila z prośbą o potwierdzenie chęci rejestracji. Następnie wysyła przelew aktywujący z własnego bankowego konta na rachunek wskazany przez Rkantor.com. To wszystko – można już korzystać z kantoru i wymieniać walutę. Taka dwustopniowa weryfikacja jest niezbędna dla bezpieczeństwa i wygody klienta, ponieważ każdy posiadacz konta w Rkantor.com może – wyłącznie na podstawie zlecenia oraz dowodu osobistego – wpłacać i wypłacać walutę w oddziałach Raiffeisen Polbank.

Wygodnie, w domu i w drodze – na komputerze, smartfonie i tablecie

Serwis Rkantor.com przygotowany został w trybie RWD, zatem użytkownicy komputerów, smartfonów i tabletów nie będą mieli problemów ze skorzystaniem z niego – przystosuje się dynamicznie do wielkości ekranu na jakim będzie wyświetlany. Planowane jest także uruchomienie aplikacji mobilnej. W dalszych planach Rkantor.com ma również wydanie karty walutowej oraz wejście na rynek przelewów międzynarodowych.

Strona Rkantor.com dostępna jest po adresem: https://www.rkantor.com