Revolut udostępnił karty z okazji miesiąca Pride

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której korzysta ponad 12 milionów użytkowników na świecie (ponad 1 milion w Polsce), udostępnił dziś swoim klientom w Polsce i Europie serię kart w kolorach tęczy z okazji światowego miesiąca Pride.

By zamówić okolicznościową kartę, klienci Revolut muszą przekazać w aplikacji datek w minimalnej kwocie 3 GBP (lub ekwiwalent w innej walucie, np. 15 PLN) na rzecz ILGA-Europe, organizacji charytatywnej zabiegającej o prawa osób LGBTI+ w Europie i w Azji Centralnej.

Funkcja Donations w aplikacji Revolut umożliwia klientom przekazywanie datków na rzecz ILGA-Europe także w formie zaokrąglonych końcówek z codziennych płatności lub stałych cyklicznych datków np., co tydzień, lub co miesiąc. 100% przekazanych kwot trafia bezpośrednio do organizacji charytatywnej.

W 2019 roku Revolut udostępnił swoim klientom w Europie 30 tysięcy kart Pride w kolorach tęczy. Wszystkie zostały zamówione w ciągu 24h. W tym roku Revolut udostępni 200 tysięcy kart. Jeśli za każdą z nich klienci złożą minimalny datek 3 GBP (15 PLN), będzie to oznaczało wsparcie dla ILGA Europe na poziomie ok. 600 tysięcy GBP (3 mln PLN).

W ostatnich latach, Pride stało się narzędziem marketingu dla wielu marek konsumenckich. Część z nich mówi dużo na temat różnorodności, ale oferuje niewiele albo nic na rzecz społeczności LGBTI+. Dzięki wprowadzeniu minimalnego datku charytatywnego, chcemy zebrać ok. 600 tysięcy GBP dla organizacji, która faktycznie, na co dzień zabiega o prawa społeczności LGBTI+” – powiedział Chad West, dyrektor, Global Marketing & Communications w Revolut.

To kluczowy czas dla praw osób LGBTI+ w Europie, gdzie jesteśmy świadkami stagnacji lub erozji ochrony praw mniejszości, którą przyspieszył dodatkowo kryzys COVID-19. Ponieważ pokazywanie solidarności z osobami LGBTI+ jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek, cieszymy się z kolejnego etapu naszej współpracy z Revolut. Wsparcie społeczności klientów Revolut ma znaczenie i realny wpływ na działania naszych wolontariuszy w Europie i Azji Centralnej. Dzięki datkom zebranym przy okazji okolicznościowej serii tęczowych kart, będziemy mogli zrobić więcej na rzecz społeczności LGBTI+, zabiegania o prawa mniejszości i dla naszego oddolnego ruchu” – powiedziała Anna Shepherd, Partnerships Manager, ILGA-Europe.

ILGA-Europe to wiodąca organizacja działająca na rzecz zmian politycznych, społecznych i prawnych w Europie i Azji Centralnej. Naszą wizją jest świat gdzie godność, wolność i korzystanie z praw człowieka jest chronione oraz zapewnione każdemu niezależnie od jego faktycznej lub postrzeganej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, ekspresji płciowej, jej cech szczególnych. ILGA-Europe to niezależna, międzynarodowa, pozarządowa organizacja reprezentująca ponad 600 organizacji z 54 krajów Europy i Azji Centralnej. ILGA powstała w 1978 roku.