Rank Progress sfinalizował sprzedaży inwestycji w Pile

Legnicki deweloper komercyjny podpisał z IMMOFINANZ Group umowę ostateczną sprzedaży pilskiej galerii handlowej będącej jeszcze w trakcie realizacji. Wartość transakcji to prawie 58 mln zł netto.

 

Zgodnie z sygnowanym właśnie dokumentem austriacka Grupa przejęła nieruchomość, zrefinansowała nakłady poniesione do tej pory przez Rank Progress oraz sfinansuje budowę do momentu oddania obiektu do użytku. Kwota, którą dostała Rank Progress za nieruchomość, to 57,7 mln zł netto. Dodatkowo legnicka spółka otrzyma wynagrodzenie za doprowadzenie do końca prac konstrukcyjnych i procesu komercjalizacji oraz będzie uczestniczyć w zyskach z projektu w z góry ustalonych zasadach (tzw. earn-out). Wysokość earn-outu będzie zależeć od spełnienia wynegocjowanych parametrów finansowych.

 

Wynegocjowane warunki uważam za korzystne. Sprzedaż ta pozwoliła nam na poprawę naszej pozycji gotówkowej. Wynagrodzenie, jakie otrzymamy za prowadzenie projektu oraz udział w zyskach wygenerowanych przez gotowy obiekt mogą dodatkowo podnieść rentowność, jaką uzyskaliśmy na tej inwestycji – mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Prowadzimy jednocześnie negocjacje w sprawie sprzedaży innych naszych projektów oraz gotowych już obiektów. Mamy w przygotowaniu kilka bardzo interesujących inwestycji, które są na wczesnym etapie realizacji. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości będziemy również współpracować przy niektórych z nich z IMMOFINANZ Group na podobnych zasadach, jak w przypadku pilskiej galerii – dodaje Jan Mroczka.

 

Rozmowy dotyczące ewentualnej współpracy są w toku. Zgodnie z deklaracjami obu stron mogą one obejmować nie tylko wspólną realizację rozpoczętych już inwestycji, ale również nabycie na rynku projektów o dużym potencjale rozwoju.

 

Budowa galerii w Pile rozpoczęła się w połowie września 2013 r. Otwarcie obiektu planowane jest na  październik 2014 roku. Powierzchnia najmu centrum to 24,1 tys. m2 i ok. 70 lokali. Przy obiekcie powstanie parking z ponad 560 miejscami postojowymi. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 30 tys. m2. Rank Progress na ten rok planuje oddanie parku handlowego w Krośnie. Jednocześnie spółka zamierza jesienią ruszyć z budową galerii Aviator w Mielcu.