Rank Progress rusza z budową Aviatora

Rank Progress SA wybrał generalnego wykonawcę Galerii Aviator w Mielcu. Giełdowy Mirbud wybuduje obiekt za 56 mln zł netto.

 

W ramach umowy generalny wykonawca zrealizuje całość prac budowlanych wraz z infrastrukturą techniczną oraz wykona wewnętrzny układ drogowy i parking. Start prac zaplanowano do dnia 9 marca br.

 

Rozpoczęcie tej budowy to dla nas powód do wyjątkowej satysfakcji, bo był to niezwykle trudny projekt w fazie procedur administracyjnych – podkreśla Jan Mroczka, prezes Rank Progress SA.– Już teraz obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców, a także potencjalnych kupców – dodaje Jan Mroczka.

 

Aviator będzie jedną z największych galerii w portfolio legnickiego dewelopera. Jej powierzchnia całkowita to 34 tys. mkw. a powierzchnia najmu ponad 25 tys. mkw. W kompleksie znajdą się m.in.: butiki odzieżowe i obuwnicze największych sieciowych marek, liczne punkty handlowe i usługowe. Klienci będą mogli korzystać z również 1100 miejsc parkingowych. Finisz prac przewidziano w umowie na koniec marca 2016 roku.

Jednocześnie Rank Progress podpisał z Mirbudem wartą 18,5 mln zł netto warunkową umowę na wykonanie budynku marketu budowlanego wraz z infrastrukturą, który najprawdopodobniej powstanie w drugim etapie realizacji inwestycji w Mielcu. Jeśli umowa się ziści, pawilon powstanie najpóźniej do 30 marca 2016 r.