PZU i księga tajemnic

Od połowy czerwca do końca lipca PZU zrealizowało dla swoich pracowników cykl gier integracyjnych pod nazwą „Tajemnica Starej Księgi”. Gry odbywały się w 11 miastach na terenie całej Polski. Za realizację eventu odpowiedzialna była agencja MyPlace we współpracy z Games Development. Do projektu zaangażowanych zostało ponad 120 animatorów i aktorów.

 

Firma Games Development opracowała specjalny scenariusz gier integracyjnych organizowanych dla PZU, który opowiadał historię starej księgi. Zadaniem graczy było odnaleźć tę księgę, odkrywając jej tajemnice. Fabuła gry i zadania dla zawodników zostały tak skonstruowane, że  rzeczywistość mieszała się z magią i sekretami.

Celem gry było stworzenie pracownikom PZU możliwości lepszego poznania się i oderwania od codziennej pracy. Jednocześnie gracze mogli dowiedzieć się czegoś więcej o działalności swojej firmy i o jej historii – mówi Marcin Mitzner, dyrektor zarządzający Games Development.

Każda drużyna w trakcie rozwiązywania zagadek rozbudowywała jednocześnie określonego bohatera, zdobywając w ten sposób punkty. Gra miała za zadanie rozwijać kreatywność, zdolności organizacyjne oraz przywódcze, umiejętność pracy zespołowej i uczyć działania w sytuacjach kryzysowych. Ponadto wspólne doświadczenie gry sprzyjało integracji pracowników PZU biorących w niej udział.