Przepych angielskiego wybrzeża w kolekcja Topshop Unique

Fot. Topshop Unique

Kolekcja Topshop Unique na przyszły sezon pełna jest inspiracji zaczerpniętych od brytyjskich subkultur młodzieżowych. Lato według Unique to spłowiały przepych angielskiego wybrzeża, poczynając od nadmorskich deptaków, a kończąc na parku rozrywki Pleasure Beach w Blackpool.

_CHR7589 _CHR7613 _CHR7636 _CHR7665 _CHR7702 _CHR7725 _CHR7767 _CHR7784 _CHR7825 _CHR7845_CHR7865 _CHR7899
Kolekcję przepełnia młodzieżowy duch, odpowiada ona rytmowi życia młodych ludzi, czekających na weekendy, podczas których w ciągu dnia bawią się na plaży, a nocami tańczą do utraty tchu. Kolekcja inspirowana jest na równi strojem sportowym, a konkretnie odważnymi rowerowymi obcisłościami, i salą taneczną. Dziewczęcość, zadziorność, sukienki z elementami męskiej garderoby – czyli uniwersalny miks, który daje nam esencję tego, co w Unique najważniejsze, najlepsze i wyjątkowe.

_CHR7925 _CHR7958 _CHR7971 _CHR7996 _CHR8029 _CHR8066 _CHR8078 _CHR8132 _CHR8148 _CHR8176 _CHR8190 _CHR8225 _CHR8246 _CHR8276 _CHR8307 _CHR8325 _CHR8344 _CHR8370 _CHR8397 _CHR8431 _CHR8462 _CHR8484 _CHR8513 _CHR8538

Główne cechy kolekcji:

Wzory – kwiatowe kamuflaże, monochromatyczne paski i wyraźne bloki kolorystyczne

Kolory – morskie i jasne, w podstawowych elementach kolekcji pojawia się błysk rodem z tanecznego parkietu i lodowe pastele, ponadto strażacka czerwień, pistacja, cytrynowy sorbet, karmel, wiśnia, ciemna czerwień
Materiały – nowoczesne satyny, powlekana bawełna, skórzane plecionki, sportowe nylony, srebrna lama, błyszczące plisowanki, kamienie Swarovskiego

Akcesoria – okrągłe torebki, torby przypominające kształtem sportowe torby na kręgle, bransolety z nadmorskich kamieni, okulary marki PRISM

TOPSHOP idzie z przekazem w media społecznościowe

Wczorajszy pokaz TOPSHOP UNIQUE pokazuje jedną ważną rzecz – moda jest demokratyczna, jest dla każdego. Marka robi wszystko, aby zlikwidować barierę dzielącą wielki świat tygodni mody i fanów mody na całym świecie – ludzi, którzy rzeczywiście modę kupują i noszą. Tym razem TOPSHOP skorzystał z siły FACEBOOKA, aby stworzyć „społecznościowy” wybieg i umożliwić obejrzenie pokazu wszystkim i wszędzie podczas relacji online na żywo. Dodatkowo podczas relacji w internecie pokazano część kolekcji premierowo, jedynie widzom online.

Marka wykorzystała także INSTAGRAM, na którym pięciu popularnych użytkowników prezentowało zdjęcia z pokazu z hashtagiem #topshopwindow, pokazując kolekcję z różnych punktów widzenia i tworząc w ten sposób dynamiczną narrację. Zdjęcia pojawiały się w witrynie kultowego już sklepu marki przy Oxford Circus, na której została umieszczona trójekranowa instalacja. Instalacja ta została zaprojektowana przez brytyjski duet projektantów tego typu multimedialnych rozwiązań, Hellicar & Lewis. Pojawiały się na niej też zdjęcia innych użytkowników Instagramu, którzy użyli hashtaga dedykowanego całej akcji. Projekcja zdjęć została tak przemyślana przez jej twórców, aby klienci sklepu i przechodnie mogli nią manipulować i przesuwać zdjęcia, powiększać je, nawet nie wchodząc do sklepu TOPSHOP. Klienci mogli także drukować sobie wprost z Instagramu ulubione zdjęcia z pokazu UNIQUE.

Poza tym po raz pierwszy w historii TOPSHOP UNIQUE sześć elementów z kolekcji zaprezentowanych podczas pokazu było od razu dostępnych na stronie www.topshop.com i we flagowym sklepie marki przy Oxford Circus.

O samym przedsięwzięciu tuż przed pokazem wypowiadało się kilka osób związanych z marką.

Sir Philip Green (CEO grupy Arcadia, właściciela m.in. marki TOPSHOP):
„TOPSHOP od zawsze wspiera londyński Tydzień Mody i organizację NEWGEN, które umożliwiają młodym projektantom debiut i pokazanie swoich kolekcji ogólnoświatowej publiczności. Tymczasem jeśli chodzi o pokaz UNIQUE, kontynuujemy dwa kierunki naszych działań – innowacje dotyczące samej kolekcji, jak i tego, w jaki sposób informujemy o niej naszych klientów na całym świecie. W tym sezonie siła naszej wirtualnej społeczności pozwala nam na pokazanie kolekcji w bezprecedensowy sposób, przy użyciu najpopularniejszych kanałów online. Pokazanie kolekcji przede wszystkim naszym fanom, przed ludźmi z branży, jest prawdziwą rewolucją, z której możemy być dumni”.

Nicola Mendelsohn (wiceprezes Facebooka na region EMEA):

„TOPSHOP jest znany z przekraczania granic w modzie i technologii podczas pokazów na londyńskim Tygodniu Mody, dlatego tym bardziej jesteśmy zachwyceni, że marka stworzyła innowacyjną kampanię poprzedzającą pokaz UNIQUE na Facebooku i Instagramie, docierając do milionów użytkowników. To pionierski ruch – zaprezentować część kolekcji marki jedynie na portalu społecznościowym. Jest to jednocześnie bardzo odważne – dociera się w ten sposób do prawdziwych miłośników mody na całym świecie i w wyjątkowy sposób dochodzi do interakcji Londyn–Cały Świat”.

Sheena Sauvaire (globalny dyrektor marketingu i komunikacji marki TOPSHOP):

„Współczesna transformacja świata mediów oznacza, że to konsument jest najważniejszy w kampaniach reklamowych. Dlatego było dla nas istotne, aby dotrzeć do naszych fanów i skłonić ich do uczestnictwa w samym pokazie i londyńskim Tygodniu Mody. Instagram i Facebook dominują teraz nad tradycyjnym przekazem prasowym i jednocześnie idealnie pasują do TOPSHOPU i jego bardzo zaangażowanej i kreatywnej grupy odbiorców”.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.