Przepis na udane święta z Lubellą!

Boże Narodzenie to czas dla rodziny. Święta są wyczekiwane przez cały rok po to, by usiąść przy wspólnym stole i być razem. Nie od dziś wiemy, że pyszne jedzenie łagodzi obyczaje i zbliża ludzi. Jak sprawić, by tegoroczna gwiazdka była właśnie taka, jaką ją sobie wyobrażaliśmy? Co zrobić by było miło, rodzinnie i smacznie, podpowiada Piotr Ceranowicz, ekspert kulinarny współpracujący z marką Lubella.

Kiedy myślimy o świętach Bożego Narodzenia, najczęściej mamy przed oczami obrazek całej rodziny siedzącej przy wigilijnym stole. Jego „zapełnienie” to wyzwanie dla wielu pań domu, które często muszą godzić rolę wspaniałej gospodyni z pracą zawodową. Dlatego warto tak zaplanować świąteczne przygotowania, żeby nie były nocnym przesiadywaniem w kuchni, ale namiastką świąt, wprowadzającą do domu wyjątkową aurę oczekiwania, wspaniały klimat i świąteczne zapachy.

Potrawy, na które czekamy cały rok

Wielu z nas musi się przyznać, że czeka na święta Bożego Narodzenia także z powodu jedzenia. To często jedyna w roku okazja, żeby spróbować specjałów przygotowanych przez członków rodziny. – Święta kojarzą mi się z wizytami u babci, która robiła jedyne w swoim rodzaju pierogi z kapustą i grzybami. Zajęło mi to dużo czasu, zanim odtworzyłem smak znany mi z domu moich dziadków. Tym, którzy chcą podjąć się podobnego zadania, polecam Mąkę Puszystą Poznańską Lubella. Idealnie nadaje się do pierogów, zapewniając wyjątkowo miękkie i pyszne ciasto – poleca Piotr Ceranowicz. Mąka to także niezbędny składnik w przygotowaniu karpia. Tutajwartoz kolei skorzystać z Mąki Lubella Puszysta Tortowa. To dzięki niej uzyskamy pyszną złocistą panierkę, przywołującą najlepsze świąteczne wspomnienia z dawnych lat.

Tradycyjnie, ale w nowej formie

Boże Narodzenie to nie tylkostandardowe potrawy, które muszą pojawić się na każdym stole. Składniki, z których przygotowujemy bigos lub pierogi możemy wykorzystać w nowy, nietypowy sposób, zachowując przy tym smak świątecznej tradycji. Kisz z kapustą kiszoną i grzybami może być alternatywą dla tradycyjnych potraw. To jednak nie koniec możliwości, jakie dają nam składniki używane w wigilijnych potrawach. Warto by obok barszczy – wigilijnego z kapustą i czerwonego z uszkami pojawiły się w tym roku jakaś nowości. – Polecam przygotowanie wigilijnej zupy rybnej, do której używamy kręgosłupów i głów karpia oraz Kaszy Manny Lubella. To ciekawe rozwiązanie, które pozwoli zaskoczyć zgromadzonych przy stole i jednocześnie zadowoli gusta tych, którzy nie wyobrażają sobie świątecznej wieczerzy bez dań rybnych – zachęca do eksperymentów w kuchni Ceranowicz.

Gotuj z całą rodziną

Dobrym pomysłem jest zaangażowanie wszystkich członków rodziny do wspólnego gotowania. Mnogość wigilijnych dań pozwala zaciągnąć do kuchni nawet najbardziej opornych. Nie wyobrażamy sobie Wigilii bez pysznych pierniczków, które są łatwe w przygotowaniu, a przy tym wyglądają zachęcająco. – Pieczenie pierniczków to świetna zabawa dla całej rodziny i możliwość spędzenia dłuższej chwili w kuchni wraz ze swoimi bliskimi. Przygotowywanie pierników było stałym punktem przedświątecznych przygotowań w moim domu i czymś, na co czekałem cały rok – wyznaje Piotr Ceranowicz. Wyrabianie form z ciasta gwarantuje dobrą zabawę najmłodszym. Co więcej, przyozdabianie pierniczków pozwala dzieciom użyć ich wyobraźni i sprawić, żeby ich wypieki były jedyne w swoim rodzaju. Przygotowywanie ich to także frajda dla rodziców, którzy nie tylko mogą spędzić miło czas z dziećmi, ale także wrócić do wspomnień z dzieciństwa i przypomnieć sobie czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.

Coś dla panów

Pierniczki to nie jedyne dania w świątecznym menu, które z łatwością przygotują osoby stroniące od gotowania. Keks to pyszne ciasto, idealne do popołudniowej kawy, które może przyrządzić każdy. Szczególnie zachęcam panów do spróbowania swoich sił w pieczeniu keksa. Nie tylko pomogą swoim żonom, ale również będą mogli im zaimponować. Polecam zacząć kulinarną przygodę właśnie od tego ciasta, bo niezależnie od zdolności panów, ten wypiek trudno zepsuć. Poza tym zawsze wygląda dobrze i apetycznie – przekonuje Ceranowicz.

Jedzenie to nie wszystko!

Świetnie przygotowany stół, pełen wyśmienitych przysmaków, to nie jedyny przepis, dzięki któremu nasze święta będą udane. Pamiętajmy, że Boże Narodzenie jest przede wszystkim okazją do zwolnienia tempa naszego życia i spędzenia czasu w gronie bliskich osób. Zastawiony stół, pełen pysznych potraw,sprawi, że łatwiej będzie nam się do siebie zbliżyć i przeżyć kolejne niezapomniane święta.