Programiści najbardziej poszukiwanych przez pracodawców

W czerwcu pozycję lidera w comiesięcznym zestawieniu ofert pracy na portalu monsterpolska.pl utrzymała branża IT. 21% wszystkich ogłoszeń było adresowanych do kandydatów z tej kategorii. Największy wzrost ofert pracy, w porównaniu z poprzednim miesiącem, odnotowaliśmy w kategorii Technika / Inżynieria oraz Produkcja. W TOP 3 znalazły się również Logistyka / Zakupy / Transport (19%) oraz Obsługa Klienta (18%).

IT od początku roku cechuje tendencja wzrostowa (średni wzrost wynosi 20%). W porównaniu z czerwcem ubiegłego roku liczba ofert pracy wzrosła o ponad 70%. W ubiegłym miesiącu na portalu monsterpolska.pl, co piąta oferta pracy skierowana była do kandydatów / pracowników reprezentujących tę dziedzinę. Firmy nadal najchętniej poszukiwały programistów (adresowana była do nich ponad jedna trzecia wszystkich ofert z tej kategorii) oraz inżynierów oprogramowania.

 

Logistyka/ Zakupy/ Transport zajęła drugie miejsce w czerwcowym rankingu. 19% ofert opublikowanych przez pracodawców dotyczyło rekrutacji na stanowiska właśnie w tej kategorii. W porównaniu do maja, liczba ta wzrosła o 14%. Poszukiwano głównie kierowców, kupców oraz planistów.

 

TOP 3 portalu monsterpolska.pl zamykają oferty pracy z kategorii Obsługa Klienta. Wysoki popyt na pracowników przełożył się na 18% udział w całej puli ofert. Ich liczba w porównaniu do zestawienia majowego, wzrosła o 8%.  Najwięcej rekrutacji dotyczyło  pracowników działu obsługi klienta oraz doradców.

 

Oferty pracy firm outsourcingowych oraz Centr Usług Wspólnych (SSC) stanowiły w czerwcu blisko 30% wszystkich ofert opublikowanych na monsterpolska.pl. Ich liczba spadła jednak o 15% w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

 

Firmy outsourcingowe były zainteresowane głównie kandydatami z kategorii  IT/ Programowanie (28%), inżynierami (12%), a także technikami (11%).

 

Tak, jak i w przypadku outsourcingu, Centra Usług Wspólnych poszukiwały głównie kandydatów IT (31%). Niewiele mniejszym zainteresowaniem rekruterów (30%) cieszyli się kandydaci reprezentujący Finanse/ Księgowość. Na trzecim miejscu uplasowały się oferty dla pracowników Obsługi Klienta (11%).

 

Ranking najbardziej pożądanych zawodów otwierają programiści, za którymi plasują się kolejno inżynierowie, przedstawiciele handlowi, księgowi oraz sprzedawcy.