Prezes giełdowej spółki zagra w finale europejskiej ligi golfa

Fot. M. Darnikowski

Marek Tymiński, prezes notowanej na giełdzie spółki CI Games S.A., otrzymał „dziką kartę” na grę w wielkim finale zawodowej, europejskiej ligi Pro Golf Tour – Deutsche Bank Polish Masters 2014. Golf i biznes mają ze sobą wiele wspólnego, ale osiągnięcie sukcesu w biznesie, a następnie
w golfie, zdarza się niezwykle rzadko.

 

Deutsche Bank Polish Masters to najważniejszy turniej tego sezonu w Polsce. Zostanie rozegrany w Sobieniach Królewskich w dniach 24-28 września w randze finału zawodowej ligi Pro Golf Tour. Weźmie w nim udział tylko 72 najlepszych zawodowców, a pula nagród wyniesie 170 tysięcy zł. Pomimo że do turnieju nie można się oficjalnie zapisać, organizatorzy postanowili przyznać „dzikie karty” najlepszym polskim amatorom.

 

Marek Tymiński od dawna jest znany jako wizjoner i globalny gracz w świecie gier wideo. Jego produkty z serii „Sniper: Ghost Warrior” sprzedały się w nakładzie ponad 5,5 mln egzemplarzy. Od sześciu lat ma jednak nową pasję – grę w golfa. Jego wyniki sportowe wskazują na to, że podchodzi do niej bardzo poważnie.

 

Golf to jeden z najtrudniejszych technicznie sportów na świecie – mówi Jacek Gulmantowicz, prezes Golf24 i organizator Deutsche Bank Polish Masters. Dodatkowo, wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale przede wszystkim wytrzymałości psychicznej i umiejętności strategicznego myślenia
dodaje.

 

Tych cech z pewnością nie brakuje Tymińskiemu. Jak twierdzą najbliżsi znajomi, do każdego turnieju podchodzi z olbrzymim zaangażowaniem, co daje znakomite efekty. Ukoronowaniem tegorocznych startów jest niewątpliwie tytuł mistrza Polski wywalczony w kategorii Mid-Amatorów w Sierra Golf Club. Ostatniego dnia rywalizacji, Tymiński tracił do prowadzącego aż siedem uderzeń, co w golfie jest bardzo dużą różnicą. Świetnie rozegrana finałowa runda (76) sprawiła, że zawody ukończył
na pierwszym miejscu. Właśnie ten wynik zapewnił mu przepustkę do startu w najważniejszym turnieju golfowym w Polsce – Deutsche Bank Polish Masters.

 

Gra z zawodowcami w turnieju tej rangi, to zrealizowanie w 120% moich tegorocznych planów. Oczywiście, trudno liczyć na wygraną, ale chcę dobrze wykorzystać swoją szansę, podpatrywać najlepszych i ciągle poprawiać swoje umiejętności. Golf i biznes faktycznie są bardzo podobne. Mam ambicje, aby nadal osiągać sukcesy w tych dziedzinach – powiedział Marek Tymiński.

 

W turnieju Deutsche Bank Polish Masters, dzięki „dzikim kartom”, weźmie udział dziewięciu polskich reprezentantów. W ubiegłorocznej edycji, najwyższą lokatę (12.) zajął Maksymilian Sałuda. Triumfował Niemiec Maximilian Glauert.