Prestiżowe wyróżnienie Must Have dla Brambla i Stołka Królika

Brambla – pierwszy polski inkubator kreatywności, który oferuje młode polskie wzornictwo i grafikę w krótkich seriach – otrzymał prestiżowe wyróżnienie Must Have 2014 za Stołek Królika. Prosty i funkcjonalny projekt nagrodzonego mebla to dzieło warszawskiego studia UAU Project. Stołek Królika do obejrzenia m.in. na targach Łódź Design Festiwal już od 9 października.

Stołek Królika to przykład produktu, który umiejętnie łączy walory użytkowe z estetycznymi. Prosta organiczna forma oraz naturalna kolorystyka sprawiają, że mebel doskonale pasuje zarówno do minimalistycznie jak i eklektycznie zaaranżowanych wnętrz.

„Stawiamy na młodych, polskich designerów. Stołek Królika już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem. Trafia przede wszystkim do miłośników dobrego designu we Włoszech, Francji i Niemczech, ale mam nadzieję, że dzięki wyróżnieniu Must Have mocniej zaistnieje na polskim rynku.“ – mówi Małgorzata Tomaszkiewicz Ostrowska, Brambla.

Do tegorocznego konkursu Must Have – organizowanego w ramach Łódź Design Festiwal – zgłoszono 360 propozycji, z czego Rada Ekspertów, złożona z przedstawicieli najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa oraz mediów związanych z designem i architekturą, wyselekcjonowała 61 najciekawszych projektów. O wyborze decydowały: innowacyjność, funkcjonalność, jakość wykonania, ergonomia oraz estetyka produktów. Rokrocznie, najlepsze nagrodzone produkty wystawiane są na Must Have from Poland w Mediolanie.