Premiera ROG GR8 na targach Poznań Game Arena

Podczas pierwszego dnia targów Poznań Game Arena na stoisku Republic of Gamers, odbyła się polska premiera GR8 – mini komputera inspirowanego konsolami do gier. Jego niewielka, 2,5-litrowa obudowa mieści w sobie procesor Intel® Core i7, kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 750Ti i do 16GB pamięci DDR3L. Zapewnia wysoką wydajność i obsługę gier w trybie Full HD. Do tego Wi-Fi w standardzie AC, odbiornik Miracast, system Windows 8.1 i możliwość rozbudowy. Całość uzupełnia design obudowy ze wzorami inspirowanymi sztuką Majów oraz podświetlonym logo ROG.

 

Stworzony do gier online

Z procesorem Intel Core i7 i kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 750Ti, komputer ROG GR8 obsługuje najnowsze gry w jakości Full HD, dostarczając rozgrywkę na najwyższym poziomie. Przygotowany jest na standard 4K/UHD, a do telewizora HDTV podłączymy go za pomocą kabla HDMI lub DisplayPort. Uzyskamy żywy obraz z bardzo wysoką rozdzielczością.

ROG GR8 wyposażono również w odbiornik Miracast, który umożliwia bezprzewodowe strumieniowanie zawartości HD z kompatybilnych urządzeń z systemem Android lub komputerów z Windows 8.1 bezpośrednio na ekran telewizora HDTV.

Łączność sieciowa Wi-Fi 802.11ac. i Intel Ethernet pozwalają uzyskać wysoką przepustowość. Ulepszona obsługa protokołów TCP i UDP wykazuje dwukrotnie większą prędkość podczas przesyłania małych pakietów gier, w porównaniu z innymi, tego typu technologiami. W ROG GR8 zastosowano rozwiązanie GameFirst III, które optymalizuje łączność i eliminuje opóźnienia czy zacięcia. Nadaje wysoki priorytet pakietom związanym z grą i przydziela im większą przepustowość, co przekłada się na znacznie płynniejszą rozgrywkę. Posiada cztery gotowe tryby nadawania priorytetów i umożliwia samodzielną konfigurację ustawień. Wbudowany Monitor Sieci (Network Monitor) pełni funkcję kontrolną nad ruchem sieciowym i prędkością połączeń.

Fabrycznie zainstalowana aplikacja Steam ułatwia pobieranie gier na ROG GR8 – wystarczy zaledwie kilka ruchów. Z technologią Steam Big Picture w gry można również grać na ekranie telewizora Full HD.

Kompaktowy design idealnie pasuje do sypialni i pokoju dziennego. Komputer jest poręczny i łatwy w przenoszeniu, a więc doskonale sprawdzi się także na LAN Party.

Precyzyjny dźwięk z SupremeFX

Technologia SupremeFX odpowiada za realistyczne brzmienie. Do tego w ROG GR8 analogowe i cyfrowe komponenty są fizycznie odizolowane, by ograniczyć zakłócenia elektromagnetyczne do minimum. Komputer wykorzystuje japońskie kondensatory audio ELNA®, które oferują ciepły i naturalny dźwięk oraz reprodukują każdy detal w grach.

Maksymalne wykorzystanie możliwości audio ułatwią użytkownikom  liczne aplikacje dźwiękowe, m.in.:

  • Sonic SenseAmp – automatycznie dostosowuje ustawienia wbudowanego wzmacniacza tak, aby dopasować impedancję słuchawek i doskonałą jakość dźwięku;
  • Sonic SoundStage – umożliwia wybieranie najlepszych ustawień dźwięku w grze w czasie rzeczywistym; zarówno z poziomu oprogramowania, jak i sprzętowego poprzez menu BIOSu. Nie wymaga przy tym pomocy ze strony systemu operacyjnego, ani sterowników. Współgra z systemem SteamOS;
  • Sonic Studio – to pakiet tuningowy z funkcją Virtual Surround, która włącza 7.1-kanałowy dźwięk nawet, jeśli użytkownik korzysta z dwukanałowych słuchawek stereofonicznych. Oferuje dodatkowe opcje kontroli, w tym konfigurację ustawień: Reverb, Bass Boost, Equalizer, Voice Clarity i Smart EQ;
  • Sonic Radar II – umieszcza na ekranie nakładkę graficzną wskazującą relatywne położenie źródeł dźwięku, takich jak strzały, czy kroki, dając graczowi dużą przewagę na polu walki.

Łatwa rozbudowa, dobre chłodzenie i ciche warunki grania

ROG GR8 wyróżnia się przyjazną dla użytkownika konstrukcją. Obudowa posiada odsuwane pokrywy, które dają łatwy dostęp do dodatkowej wnęki na 2,5-calowy napęd oraz złączy pamięci SO-DIMM. Akcja nie wymaga użycia narzędzi.

Komputer wykazuje wysoką wydajność energetyczną. W stanie spoczynku pobiera mniej niż 15W energii i osiąga głośność ok. 20dB. Natomiast przy pełnym obciążeniu wynik pomiaru hałasu jest na poziomie zaledwie 28dB. Wewnątrz ROG GR8 umieszczono duży wentylator i miedziane radiatory, które wydajnie odprowadzają ciepło z procesora i karty graficznej.

Gaming w komplecie

Mini-PC ROG GR8 będzie występował w pojedynkę lub w zestawie z akcesoriami:

  • Optyczną, przewodową myszką ROG Gladius – wyposażoną w wytrzymałe przełączniki Omron, gniazdo ułatwiające wymianę przełączników, a co za tym idzie, zmianę oporu klawiszy, dwustopniowy przełącznik DPI, dwa ergonomiczne przesuwane przełączniki oraz czujnik optyczny 6400dpi, który śledzi ruch z prędkością 200 cali na sekundę z przyspieszeniem 50g.
  • Mechaniczną klawiaturą M801 – wyróżniającą się agresywnym, geometrycznym designem, kompaktowymi wymiarami, funkcją anti-ghosting, N-key rolloverem oraz umożliwiającą przełączanie trybów gry/PC. Została wyposażona w sześć trybów podświetlenia i wykorzystuje czerwone, wytrzymałe przełączniki mechaniczne MX o wysokiej responsywności.

 

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

ASUS GR8 będzie dostępny w Polsce pod koniec listopada br.

Sugerowana cena detaliczna: od 2999 zł brutto (cena uzależniona jest od konfiguracji)

Dystrybucja: AB