Praca za granicą na wyciągnięcie ręki  – mobilna rekrutacja w województwie śląskim

Już 3 lipca rusza tegoroczna odsłona ogólnopolskiej akcji pt. „Mobilna rekrutacja”. Pierwszy przystanek Radzionków w województwie śląskim! Zielono-niebieski bus stanie w wybranych miejscach centrów miast. Podczas akcji będzie można porozmawiać na temat pracy opiekuna seniorów za granicą z wykwalifikowanym personelem. Wszyscy zainteresowani pracą w Niemczech czy Anglii będą mogli zostawić, również swoje CV i podjąć pracę w zawodzie przyszłości.

Przez cały lipiec bus rekrutacyjny odwiedzi miasta w województwach: śląskim, łódzkim oraz świętokrzyskim. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich tych, którzy chcą podjąć pracę w charakterze opiekuna osób starszych, zawodu, na który jest i będzie duże zapotrzebowanie na rynku. Pracę można podjąć w Anglii, Niemczech, oraz Polsce.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda osoba zainteresowana współpracą z naszą firmą ma możliwość dojazdu do regionalnych oddziałów. Nasz bus rekrutacyjny dociera nawet do najmniejszych miejscowości, dzięki czemu każdy kto chciałby zostać opiekunem osób starszych ma taką możliwość. Wystarczy przyjść na nasze stoisko i porozmawiać z personelem, który odpowie na wszystkie wątpliwości i pytania – komentuje Agnieszka Niedziela, Dyrektor Marketingu PL, Promedica24.

Przychodząc do busa rekrutacyjnego, każdy zainteresowany pracą za granicą może zapoznać się z warunkami zatrudnienia oraz charakterystyką zawodu opiekuna osób starszych. Jakie są wymagania względem osób, które chcą wyjechać za granicę? Podstawowym kryterium zatrudnienia jest znajomość języka niemieckiego na poziomie podstawowym w przypadku pracy w Niemczech lub znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w przypadku wyjazdu do Anglii.

Mile wymagane jest doświadczenie w opiece zdobywane w domach opieki czy przy opiece nad członkiem rodziny. Osoby nieposiadające doświadczenia, również mogą aplikować, ponieważ firma organizuje liczne kursy językowe i szkolenia z zakresu opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

W przypadku, kiedy osoba odwiedzająca nas spełnia wszystkie wymogi – umowę o współpracy z nami może podpisać już w busie, bez konieczności podróżowania do naszego oddziału – wystarczy dokument tożsamości ze zdjęciem – mówi Agnieszka Niedziela, Dyrektor Marketingu PL, Promedica24.

Według ostatnich badań i danych demograficznych w samych tylko Niemczech mieszka ponad 22 mln osób w wieku 60 i więcej lat. 23,6% Polaków to osoby po 60. roku życia, a w ciągu dekady w wiek senioralny wejdzie już co trzeci mieszkaniec Polski. W połowie XXI, aż 40% Polaków będzie seniorami. Polska stanie się wówczas jednym z trzech najstarszych społeczeństw europejskich, a Europa stanie się „najstarszym” kontynentem świata. Zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę będzie rosło, dlatego praca opiekuna osób starszych jest zawodem z przyszłością zarówno dla osób młodych jak i starszych. Niemieccy lekarze otwarcie mówią, że najlepszym środowiskiem dla podopiecznych jest oczywiście ich własny dom, a to z kolei wymaga wykwalifikowanego personelu.

Często osoby potencjalnie zainteresowane podjęciem legalnej pracy za granicą wskazują na trudności w dotarciu do dużych ośrodków miejskich. To dlatego Promedica24 postanowiła skierować mobilne punkty rekrutacji do mniejszych miejscowości i być tam, gdzie są osoby szukające pracy oraz chcące się rozwijać w zawodzie opiekunki.

Plan trasy busa:

Data

Miasto

Województwo

3.lip.18

Radzionków (plac należący do restauracji Barcelona, obok Biedronki)

Śląskie

4.lip.18

Orzesze ( Rynek, obok Miejski Ośrodek Kultury)

Śląskie

5.lip.18

Dąbrowa Górnicza przed pałacem Kultury

Śląskie

6.lip.18

Mysłowice Rynek

Śląskie

9.lip.18

Rynek Krzepice

Śląskie

10.lip.18

Rynek Działoszyn

Łódzkie

12.lip.18

Starachowice - Rynek

Świętokrzyskie