Posnet i Intel nawiązują współpracę

Fot. Posnet

Firmy Posnet Polska S.A. oraz Intel podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie rozwoju nowych innowacyjnych technologii dla handlu. Zaprezentowano pierwszy efekt współpracy – nowatorski terminal fiskalny łączący w sobie drukarkę fiskalną, wydajny komputer PC i odtwarzacz cyfrowej reklamy.

Partnerstwo między firmami umożliwia połączenie potencjału technologicznego Intela i doświadczenia firmy Posnet w zakresie rozwiązań fiskalnych. Zaprezentowana dziś nowa koncepcja urządzeń dla systemów sprzedaży integruje sprawdzone rozwiązania obu spółek – drukarkę fiskalną Posnet Thermal HD oraz komputer mini PC Intela. Nowy produkt gwarantuje oszczędność miejsca, bezpieczeństwo i szerokie spektrum zastosowań w punktach sprzedaży. Dodatkowo otwiera nowe możliwości biznesowe, pozwalając np. na wyświetlanie i zarządzanie reklamą w formie cyfrowej (digital signage).

– Terminale fiskalne to kolejny etap rozwoju produktów systemowych, które tworzymy z myślą o wymagających użytkownikach. Stanowią one istotny postęp w rozwoju stanowisk kasowych, które zyskają na funkcjonalności, ergonomii i bezpieczeństwie. Kluczowe znaczenie dla stworzonego przez nas produktu odgrywa silne wsparcie technologiczne firmy Intel – producenta podzespołów komputerowych, które zostały zastosowane przez Posnet w terminalach fiskalnych. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje wieloma ciekawymi projektami, które zrewolucjonizują rynek urządzeń fiskalnych. – mówi Robert Abramczuk, Prezes Zarządu Posnet Polska S.A.

– Cieszymy się, że lider segmentu urządzeń fiskalnych zdecydował się na bliską współpracę z Intelem i wykorzystanie naszych technologii w swoich rozwiązaniach. Nasze rozwiązania są kompletne – od platform sprzętowych do oprogramowania usprawniającego wyświetlanie cyfrowych reklam. Technologie Intela dzięki wysokiej wydajności, pozwalają na integrację wielu urządzeń w jednej obudowie, upraszczają proces serwisowania, a także dają wymierne oszczędności dzięki zdalnemu zarządzaniu. To rozwiązania sprawdzone, niezawodne i dzięki możliwości wyboru kilku konfiguracji sprzętowych elastyczne, odpowiednie zarówno dla mniejszych jak i większych odbiorców z sektora handlowego. – mówi Krzysztof Jonak, szef Intela w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przed przystąpieniem do projektu firma Posnet przeprowadziła głęboką analizę dostępnych na rynku platform komputerowych pod kątem ich przydatności w nowoczesnych systemach sprzedaży. Wyniki badań jednoznacznie pokazały, że z punktu widzenia budowy systemów kasowych nie ma obecnie alternatywy dla standardu PC. Z kolei dla Intela współpraca z firmą Posnet to kolejny etap rozwijania współpracy z lokalnymi liderami rynku.

 

Terminal fiskalny Posnet Thermal HD – najważniejsze informacje

 

  • Pierwszy na rynku terminal kasowy łączący w sobie drukarkę fiskalną i w pełni wydajny komputer PC.
  • Bezawaryjność i funkcjonalność terminala gwarantują sprawdzone komponenty: drukarka fiskalna Posnet Thermal HD, procesor Intel oraz dysk SSD bez elementów ruchomych.
  • Możliwość wyboru jednego z trzech wydajnych procesorów: Intel Celeron 847, Intel Core i3-3217U lub Intel Core i5-3427U – w zależności od indywidualnych potrzeb.
  • Doskonała podstawa do budowy m.in. systemów reklamy cyfrowej (digital signage).
  • Zastosowanie miniaturowego PC sprawia, że rozmiary urządzenia są niewielkie, a w punkcie sprzedaży jest więcej miejsca na ekspozycję towarów
  • Technologia Intel vPro, dostępna w modelu z procesorem Intel Core i5, pozwala na zdalne zarządzanie sprzętem
  • Wyświetlacze klienta, nie tylko w wersji wbudowanej, ale również podwieszanej i wolnostojącej.
  • Rozbudowane możliwości zintegrowanych drukarek Thermal HD – wydruki niefiskalne, grafiki i kody 2D.
  • Porty komunikacyjne umożliwiające podłączenie wszystkich niezbędnych peryferiów.